Nürburgring se oficiálně snaží vrátit do kalendáře. Jasno bude do léta

To, co před pár týdny bylo spekulací, je nyní oficiální. Vedení legendárního německého okruhu Nürburgringu se snaží vyjednat návrat do kalendáře F1. Jasno bude nejpozději do 22. července, kdy je na programu GP Německa v Hockenheimu.

Štítky: GP Německa Nürburgring Zveřejněno 31. 01 2018 — Lukáš Štěrovský

Německo se v letech 2015 a 2017 muselo obejít bez své vlastní Grand Prix. V roce 2016 sice zaujal tuto úlohu Hockenheim, ale jeho budoucnost v kalendáři nevypadá nikterak pozitivně. Pohledy Němců se tak upřely na legendární Nürburgring, který se ještě nedávno s Hockenheimem střídal v pořádání německé velké ceny. Pak ale prvně jmenovaný okruh postihly finanční potíže a s F1 se od roku 2013 rozloučil.

Permanentní návrat GP Německa by uvítalo i nové vedení F1. Před pár týdny se objevily spekulace o tom, že obě strany spolu započaly jednat. Tato zpráva nyní byla oficiálně potvrzena šéfem okruhu, kterým je Mirco Markfort.

„Chceme dostat formuli 1 zpátky na okruh. Pokud to bude možné, chceme to už pro rok 2019. Možné to bude ale pouze v případě, že budou zohledněny smysluplné ekonomické podmínky. Obchodní model ála Ecclestone je pasé. Nevyplatí se nám mít zisky jen z prodeje vstupenek.“

Markfort také potvrdil, že jednání s novým šéfem F1 Chasem Careym jsou urgentní. „Potřebuje mít jasno do červencového závodu v Hockenheimu.“

Diskuse k článku

Napsat komentář