Okamžitý konec grid girls v F1, F2 i GP3

Přestože vedení F1 tvrdilo, že problém grid girls je na seznamu jeho úkolů k řešení hodně nízko, před začátkem nového ročníku přichází rozřešení tohoto tématu: a to okamžitý konec grid girls v F1 i nižších kategoriích.

2 Štítky: Grid girls Liberty Media Zveřejněno 31. 01 2018 — Lukáš Štěrovský

A důvod tohoto kroku? Komerční šéf F1 Sean Bratches vysvětluje, že grid girl už nadále nezapadají do nové koncepce Liberty Media. „Během loňského roku jsme se zaměřili na několik oblastí, u kterých jsme cítili, že potřebují vylepšit a být více sladěny s naší vizí tohoto skvělého sportu.

Praxe zaměstnávání grid girls byla základem velkých cen pro mnoho dekád, teď ale cítíme, že toto nerezonuje s hodnotami vyznávanými naší značkou a jednoznačně je v rozporu se společenskými normami. Nevěříme, že tato praxe je vhodná nebo relevantní pro formuli 1 a její fanoušky, staré či nové, napříč světem,“ uvedl Bratches.

F1 není jediným sportem, kde se aplikovalo toto řešení. Například sdružení britských profesionálních hráčů šipek se během posledního týdne odhodlalo k podobnému kroku. Mezi fanoušky se však zvedla vlna nevole a petici za navrácení slečen zastávajících podobnou roli jako grid girls do tohoto sportu brzy podepsalo více než 30 000 lidí. Bude to tak i s formulí 1?

Konec grid girls by byl chybou

Diskuse k článku

Napsat komentář