Nový šéf Ferrari si bude muset získat důvěru

U kormidla Ferrari pro sezonu 2023 F1 dojde ke změnám, Frederic Vasseur přestoupí z Alfy Romeo, aby se stal novým šéfem týmu a generálním manažerem týmu. Bývalý pilot F1 Jean Alesi se však domnívá, že existují určité aspekty týmové kultury, které by se neměly měnit.

Štítky: Ferrari Frederic Vasseur Jean Alesi Zveřejněno 23. 01 2023 — Jiří Košta

Jean Alesi věří, že příchod Frederica Vasseura do Ferrari by neměl změnit italskou kulturu týmu.

V prosinci bylo potvrzeno, že Vasseur se k týmu připojí v lednu jako jejich nový šéf týmu a generální manažer poté, co Mattia Binotto rezignoval na svou pozici.

Vasseur se stává teprve čtvrtým neitalským šéfem ve Scuderii a bude prvním od té doby, co v roce 2007 tuto roli opustil francouzský kolega Jean Todt.

Todt zažil během svého působení v týmu velký úspěch a Alesi neočekává, že by Vasseur musel čelit nějakým problémům, protože byl zpočátku „outsiderem“.

Počítá však s tím, že Vasseur bude muset hledat podporu u ostatních členů týmu.

„Buďme upřímní, po taktické frontě bylo Ferrari minulý rok nepřehlédnutelné,” řekl Alesi.

„Věci se rozhodně musí změnit, jinak pro tým neexistuje východisko. Myslím, že Vasseur se musí hodně spoléhat na Laurenta Mekiese [závodního ředitele].”

Alesi si myslí, že Mekies může Vasseurovi pomoci při rozhodování, které oblasti u Ferrari změnit a které zachovat.

„Mekies je ve Ferrari roky a může být pro Vasseura ideální osobou, aby viděl, kde je třeba věci změnit a co by naopak mělo zůstat stejné, protože existuje potenciál.

Pokud mi řeknete, že Ferrari bude mluvit nebo by mělo mluvit stále více francouzsky, okamžitě řeknu ne. Maranello je Itálie, člověk musí mluvit italsky a jen italsky.

Jednou jsem jezdil za Scuderii a tam jsem zažil ty nejlepší chvíle své kariéry.”

NIO otevřelo další výměnnou stanici baterií