Nový ředitel Ferrari dohlédne na to, kolik vynáší závodění

Italský tým před sezonou ve snaze bojovat o titul posiluje. Ovšem nikoliv na jezdeckém poli, ale na vrcholných příčkách svého managementu.

Štítky: Ferrari Zveřejněno 14. 02 2023 — Lukáš Štěrovský

Nově příchozím je Lorenzo Giorgetti. Ten bude u Ferrari působit na nedávno vytvořené pozici: Stane se vedoucím dohlížejícím na příjmy plynoucí týmu ze závodů. Jinými slovy bude analyzovat, kde a kolik přesně Ferrari díky velkým cenám vydělává.

To nebude pro Itala nic nového. Dříve totiž působil jako obchodní ředitel italského fotbalového klubu AC Milán. Rovněž pracoval ve sportovní sekci společnosti RCS Media Group, milánském vydavatelským domě.

Podpora esportu

Giorgetti bude přímo podřízen generálnímu řediteli Ferrari Benedettovi Vignovi. Také bude členem představenstva Global Esports Federation, organizace zaštiťující globální esportové akce a klání.

„Díky jeho zkušenostem a vedení bude Ferrari dále rozvíjet dlouhodobou spolupráci s našimi sponzory napříč všemi sportovními aktivitami a také s naší vášnivou globální komunitou fanoušků. Do toho patří í rozvíjející se svět esportu,“ má jasno Vigna.

Generální ředitel Ferrari Benedetto Vigna

„Nástup do Ferrari je pro mě opravdovou ctí,“ uvedl Giorgetti. „Cítím obrovské nadšení a stejně tak velkou míru odpovědnosti. Vnímám opravdové vzrušení z velkých příležitostí, které můžeme rozvíjet společně s našimi váženými sponzory a fanoušky.

Budu pracovat s hlubokým pocitem odpovědnosti vůči historii a dědictví Ferrari. A taky vůči všem našim fanouškům po celém světě, pro které je Ferrari tak jedinečnou vášní,“ dodal nováček v barvách Scuderie.

Další novic

Nejedná se však o jediného nováčka u Ferrari, který obsadí vysokou pozici. Mattiu Binotta totiž před letošní sezonou v roli šéfa týmu nahradil bývalý lodivod Alfy Romeo Frederic Vasseur.

Lorenzo Giorgetti