Strategie. Tam se hodlá Ferrari zlepšit

Taktické lapsy Ferrari byly vloni tak nepochopitelné, až si fandové klepali na čelo. Scuderia se proto rozhodla zaměřit – a zlepšit – právě oblast strategie.

Štítky: Ferrari Frederic Vasseur Laurent Mekies Zveřejněno 14. 02 2023 — Lukáš Štěrovský

Na začátku roku 2022 se zdálo, že Ferrari bude po dlouhé době opět bojovat o titul. Po doublu v Bahrajnu ale získali Italové už jen tři výhry – od červencové Velké ceny Rakouska vyhlíželi další triumf marně.

Na vině byla i některá taktická rozhodnutí jako Leclercova jízda – ne že by šlo o jeho volbu – na starých pneumatikách po restartu na Silverstone či nasazení tvrdé sady v Maďarsku, kde se Monačan vlivem tohoto kroku propadl  z první příčky daleko za stupně vítězů.

I proto nový šéf Fred Vasseur po uvedení do funkce avizoval plošné změny. No a po úterním představení nového vozu SF-23 ve Fioranu přiznal, že k určitým obměnám dojde už pro první závod v Bahrajnu.

Ferrari se opět vydá do boje o titul, odhaluje SF-23

„Provedeme několik drobných úprav. Ale stále platí, to, co jsem řekl posledně; vidíte jen špičku ledovce. Tím může být pro veřejnost stratég a zvolená taktika. Ale nejde jen o jednu osobu, která mačká tlačítko.

Jde i o software, o tým v továrně, způsob rozhodování na boxové zdi. Je to spíše komplexní obrázek než jediný člověk,“ vysvětluje nový lodivod Maranellských.

Revize loňského roku

Že ve Scuderii proběhlo rozsáhlé šetření událostí z roku loňského a v plánu je z toho plynoucí zavedení změn, to potvrdil i její závodní ředitel Laurent Mekies. „V týmu došlo k velmi, velmi rozsáhlé revizi loňského roku,“ přiznal.

„Vloni jsme párkrát dostali tvrdou lekci, takže jsme nenechali kámen na kameni, co se revize týče. Znamená to, že se soustředíme na to, abychom našim lidem poskytli co nejlepší platformu, prostřednictvím které se mohou vyjádřit.

Přezkoumávali jsme naše procesy, přezkoumávali jsme způsob práce, abychom zajistili, že se každý jednotlivec může co nejlépe projevit individuálně a samozřejmě i kolektivně,“ konkretizuje Laurent Mekies.