Nová auta plní účel, pochvaluje si Ross Brawn a je rád, že ta “škaredá” jsou pryč

Sportovní ředitel formule 1 Ross Brawn je s prvním závodech letošní sezony spokojen. Jeho tým pro letošní sezonu drasticky změnil technické regule, aby nová generace formulí zlepšila úroveň závodění.

Štítky: FIA Pravidla Ross Brawn Zveřejněno 22. 03 2022 — Vašek Štěpánek

Poté, co viděl úchvatný souboj o vedení závodu mezi Charlesem Leclercem a obhájcem titulu mistra světa Maxem Verstappenem, je Ross Brawn s novými pravidly zavedenými právě pro zlepšení závodění spokojen.

„Je to teprve první závod, nepředbíhejme. Na prvním závodě ale nevidíme žádná negativa, což je naprosto skvělá věc. Myslím, že až se dostaneme k většímu množství dat, dokážeme lépe posoudit, zda jsme se vydali správným směrem. Upřímně ale, stará auta byla hrozná, takže se toho nebojím,“ přiznal Brawn.

Bývalý zaměstnanec Ferrari a Mercedesu dále uvedl, že nová pravidla je potřeba neustále udržovat a zlepšovat, jinak bude i nová generace formulí stagnovat. Výroba závodních aut je pro Brawna dlouhodobým procesem a není možné jen čas od času udělat razantní změnu. Důležitý je postupný vývoj.

Brawn dodal, že jej povzbudilo, když viděl, že jezdci se do nových aut mohou skutečně opřít a vydržet v souboji klidně i více kol. „Jsem s prvním závodem v Bahrajnu docela spokojen. Je určitě pozitivní vidět, že jezdci na špici bojují opravdu tvrdě.

Nemusí se nyní zabývat šetřením pneumatik – Charles a Max dnes krásně ukázali, že je možné z pneumatik ždímat maximum a bojovat přitom o důležité pozice, v minulosti to nebývalo zvykem a myslím, že za to mohou dvě věci.

První z nich jsou nové gumy, které Pirelli pro letošní sezonu připravilo a v továrně odvedli opravdu velmi dobrou práci. Druhým důvodem jsou nová auta, která máme. Ty teď jezdcům dovolují tlačit na pilu o něco více,“ popsal rozdíly mezi starou a novou generací formulí Brawn.