Herec Keanu Reeves se bude podílet na dokumentu o příběhu BrawnGP z roku 2009

Závod v Silverstone byl plný celebrit. Dorazil americký herec Tom Cruise, který zrovna v neděli slavil šedesátiny, viděn na startovním roštu byl i Damian Lewis známý z válečného seriálu Bratrstvo neohrožených. Jedna z osobností filmu ale byla na místě kvůli práci – a to Keanu Reeves alias Neo ze ságy Matrix.

Štítky: Brawn GP Ross Brawn Zveřejněno 7. 07 2022 — Lukáš Štěrovský

Reeves totiž prozradil, že je uprostřed natáčení dokumentu o příběhu týmu Brawn, se kterým v roce 2009 senzačně získal titul Jenson Button poté, co ještě krátce před začátkem sezony byl oficiálně bez práce. Celý tým od končící Hondy totiž za pakatel odkoupil na poslední chvíli jeho bývalý šéf Ross Brawn, který však na vývoji nového vozu pracoval už dva roky.

Výsledkem bylo mistrovské auto. Po sezoně však Brawn stáj prodal Mercedesu. „Ten příběh mi vyprávěl kamarád a hodně mě to zasáhlo. Svět F1 byl vždycky unikátní, ale ten rok s Brawnem byl naprosto výjimečný,“ popisuje Keanu Reeves, co jej vedlo k natáčení.

„V Anglii mě pohostil samotný Ross Brawn. Je to legenda a úžasný člověk, takže bylo skvělé se s ním setkat a strávit společně nějaký čas,“ dodal s tím, že v dokumentu nebudou chybět ani rozhovory s Jensonem Buttonem a Rubensem Barrichellem, tehdejšími jezdci.

Reeves opravdu nemluví do větru, jeho vášeň pro motorismus je dobře známá. Premiéra dokumentu by měla proběhnout v roce 2023 na streamovací platformě Disney+.

Sportovní šéf Ross Brawn příští rok opustí F1