Nikdy jsem neměl takového kolegu, uznává Verstappen Péreze

Čerstvý mistr světa Max Verstappen má pro kolegu Sergia Péreze jen slova chvály. Mexičan je podle něj skvělým člověkem nejen na dráze, ale i v soukromí.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 21. 12 2021 — Lukáš Štěrovský

„Myslím, že bez Checa bych se mistrem nestal,“ přiznal hned po závodě bez okolků Verstappen v narážce na Pérezovo taktické blokování Hamiltona. „Před safety carem by na nás totiž Mercedes měl větší náskok.“

Pro Péreze šlo o jeho první rok v novém působišti. Přes občasné slabší výsledky se ale nakonec slušně etabloval. „Když jsme začali spolupracovat, bylo těžké si představit, jak to bude fungovat. Ale Checo je úžasný člověk, nejen co se práce týče, ale také mimo okruh. Je to rodinný typ, prožili jsme spoustu hezkých chvil, kdy bylo vidět, jaký skutečně je.

Toyota se odmítá připojit k uhlíkově neutrální budoucnosti

Je velmi vzácné mít takového kolegu. Co předvedl v Abú Dhabi, bylo týmovým výkonem. Doufám, že v tom budeme moci pokračovat ještě dlouho,“ dodal Nizozemec na adresu Péreze, který má smlouvu do konce sezony 2022.

Mexičana si pochvaluje i šéf stáje Christian Horner. „Byl úžasný. Před závodem jsme mluvili o tom, jak může Maxovi pomoct. V kvalifikaci ho vytáhl, podobně jako v Monze. Letos odvedl pro tým dobrou práci, od týmového kolegy nemůžete chtít víc.

To, jak závodil s Lewisem, dostalo Maxe zpět do hry. Byla to úžasná, skvělá práce. Měl to těžké, ale nevzdal to. Mercedes měl rychlejší auto, ale my dokázali využít strategii,“ je rád Horner.