Neviděl jsem ho, hájí se Räikkönen po kolizi s Verstappenem

Kolize z prvního kola Velké ceny Belgie byla závodním incidentem. Shodli se na tom jak sportovní komisaři, tak i její aktéři, Max Verstappen a Kimi Räikkönen.

1 Štítky: GP Belgie Kimi Räikkönen Max Verstappen Zveřejněno 1. 09 2019 — Lukáš Štěrovský

„Měl jsem špatný start. Ani nevím proč! Podíváme se na to,“ vykládá Verstappen, který si po kontaktu s Finem poškodil zavěšení a následkem toho skončil v bariéře za zatáčkou Eau Rouge. „Možná jsem zabrzdil o něco později než dvě auta přede mnou, ale z mého pohledu to bylo v pořádku. Hádám, že Kimi mě nečekal na vnitřku, takže jel normální stopou a dotkli jsme se. Je to závodění a takové věci se stávají.“

Räikkönen bezprostředně po incidentu počastoval přes rádio Verstappena nevybíravými výrazy, ale po závodě byl v hodnocení opatrnější. „Ještě jsem neviděl záznam, je těžké to posoudit. Soustředil jsem se na zpomalení, protože mercedes si vybral vnitřní stopu, takže jsem musel zabrzdit. Najednou jsem byl na dvou kolech. Upřímně jsem ho neviděl.

Je to škoda, protože bychom byli rychlí. Auto bylo hodně poškozené. Pořád jsme se snažili aspoň dokončit. Zůstali jsme na dráze pro případ, že by se něco hodně zvláštního stalo, ale co jinak můžete dělat?“ ptá se Fin.

Jasno o Verstappenovi má ale Räikkönenův šéf Fred Vasseur. „Snažil se předjet dvě auta najednou. Je to hloupé, protože ve Spa máte na předjetí dost prostoru i jinde.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Neviděl jsem ho, hájí se Räikkönen po kolizi s Verstappenem”

  1. jenDalsiTeepack napsal:

    Už to vypadalo, že Max vyzrál, a nebude se takhle cpát někam, kam se nevejde.

Napsat komentář