Nelehké přiznání Ferrari. Auto je možná od základu špatné

Ročník 2019 má za sebou už pět závodů, a Ferrari se stále nepodařilo vyhrát. Navíc to vypadá, že se před něj dostal i Red Bull. Šéf Scuderie Mattia Binotto sice tvrdí, že se tým nikdy nevzdá, současně ale přiznal pochybnosti o tom, zda letošní auto na výhru skutečně má.

Štítky: Ferrari Mattia Binotto Zveřejněno 15. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

„Na rovince jsme rychlí, ale máme jiné slabiny. Ztrácíme v každé zatáčce, hlavně v těch pomalých. Auto je hodně nedotáčivé,“ přiznává Binotto po GP Španělska, do níž Ferrari nasadilo úpravy, které se ale úplně neosvědčily.

„Je to jenom nedostatkem přítlaku, nebo je v tom i něco jiného? Je špatný celkový koncept? Nevím. Potřebujeme to analyzovat a porozumět tomu. To zabere pár dní,“ tvrdí šéf týmu Ferrari. Novináři situaci Maranellských označují jako katastrofu, s tím ale Binotto nesouhlasí.

„Nemyslím, že to bude katastrofa do doby, dokud se jako tým zlepšujete. Jak často říkám, jsme mladý tým, učíme se, jsme na začátku křivky. Z hlediska metodologie je toho pořád hodně co k učení. Jsem šťastný, že se jako tým postupně zlepšujeme. Nikdy se nevzdáme. Z obtížných víkendů se vždy poučíme,“ vzkazuje Mattia Binotto.

Diskuse k článku

Napsat komentář