Někdo vynáší informace z FIA ven

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff má pravděpodobně u samotné FIA informátora. Tím by se vysvětlovalo, že věděl o překročení rozpočtového stropu britské stáje.

Štítky: Helmut Marko Ralf Schumacher Red Bull Toto Wolff Zveřejněno 3. 10 2022 — Jiří Košta

To je podezření bývalého pilota F1 Ralfa Schumachera poté, co nejvyšší představitel Red Bullu Dr Helmut Marko řekl, že má podezření, že FIA ​​má „krtka“.

Začátkem tohoto roku přiznal šéf Ferrari Mattia Binotto své znepokojení, že bývalá poradkyně Wolffa a Mercedesu a právnička Shaila-Ann Rao se stala novou generální sekretářkou FIA pro sport.

„Myslím, že je na FIA, aby zajistila, že nedojde ke střetu zájmů, aby se chovala správně a je na prezidentovi, aby to zajistil,” řekl Binotto.

Nyní má Marko podezření, že „krtek“ odhalil údaje o rozpočtovém stropu.

„Především je to překvapivé. Zatím nemáme žádné informace. Odkud tedy pocházejí tyto podrobné informace, které Toto Wolff použil pro své obvinění? To je první věc, kterou je třeba objasnit.”

Marko řekl rakouskému vysílání ORF, že uniklé informace mohou souviset s Wolffovou pokračující hořkostí ohledně toho, jak skončil šampionát v roce 2021.

„Abú Dhabí je dávno pryč. Je trochu zvláštní, že se z toho stále nedostal.

Je více než úžasné, jak k těmto číslům přišel. Mluví o masivním překročení výdajů – někde ve FIA ​​musí být krtek.”

Ralf Schumacher připouští, že FIA, která odsoudila „významné a nepodložené spekulace a dohady“ o porušení rozpočtového stropu, musí odpovědět.

„Všichni víme, že blízký důvěrník a bývalý zaměstnanec Tota Wolffa nyní pracuje ve FIA ​​na velmi vysoké pozici,” řekl Sky Deutschland.

„FIA musí podstoupit vyšetřování sama sebe, protože tyto informace prostě nesmí vyklouznout ven. Formuli 1 jen škodí a na vině může být pouze FIA.

Ale bez ohledu na to, co ve středu vyjde, pro mě je Toto Wolff se svou tvrdou kritikou špatným poraženým, který stále nestrávil skutečnost, že přišel o titul.”

Nizozemská televizní stanice Ziggo Sport tvrdí, že jak Red Bull, tak Aston Martin mohou být v příštím roce potrestány pokutou 7,5 milionu dolarů za jejich jednotlivá údajná porušení, stejně jako omezení používání aerodynamického tunelu.

Marko ale trvá na tom, že Red Bull je v procesu vyjasňování situace s FIA.

„K dnešnímu dni neexistuje žádná závěrečná zpráva, žádná konkrétní čísla,” řekl.

„Je tu ale pár bodů, kde z hlediska výkladu vidíme situaci jinak než FIA. Poslali jsme FIA ​​zprávu a zatím bez odpovědi. Pokud se ale vezmou v úvahu jen dva z našich šesti bodů, jsme pod rozpočtem. Všechno ostatní, co se vznáší kolem, je úplný nesmysl.”

Lamborghini poctivě recykluje