Nebyla to Norrisova chyba, která rozhodila Russella

George Russell popřel, že by Lando Norrisův lehký zásah do zdi měl za následek jeho vlastní střet s bariérou v posledním kole Velké ceny Singapuru.

Štítky: George Russell Lando Norris Zveřejněno 18. 09 2023 — GPF1.cz

Při pronásledování vedoucího dua Carlos Sainz a Norris v závěrečném kole okruhu Marina Bay Russell narazil do zdi a utrpěl fatální poškození vozu. Chvíli před vlastní chybou narazil Norris pravou zadní částí svého vozu do stejné zdi, ale podařilo se mu vyváznout bez problémů.

Russell ale popřel, že by ho Norrisův moment rozptýlil.

“Je neuvěřitelné, jak rychle mysl přemýšlí, protože jsem viděl, jak Lando narazil do zdi,” řekl Russell. “”A v tom zlomku vteřiny jsem si pomyslel: ‘Aha, on právě narazil do zdi’. A o dvě desetiny sekundy později jsem do ní narazil já.

Určitě to nebylo kvůli Landově chybě, která mě zaskočila.”

Herci Martin Stránský a David Novotný jsou exkluzivními hosty plzeňského představení KOLO na KOLO 19. října v CineStaru. VSTUPENKY tady.

Russell si užíval zrychlení v závěru závodu poté, co zajel do boxů pro čerstvé pneumatiky. Přestože musel zvládnout dohnat vozy před sebou a zároveň udržet za sebou týmového kolegu Lewise Hamiltona, Russell tvrdí, že se za volantem cítil pohodlně.

“Na konci závodu jsem byl vyčerpaný a dal jsem do toho všechno, když jsem jel tak tvrdě,” řekl. “Bylo to těžké, protože jsem chtěl hospodařit s pneumatikami, abych si byl jistý, že na konci závodu budu mít co nejlepší pneumatiky. Proto jsem se neustále ptal svého týmu: Řekněte mi čas, který mě na konci závodu dostane dopředu, protože nechci zrychlovat o půl sekundy na kolo, abych pak na konci neměl žádné pneumatiky.

Ale na druhou stranu jsem měl za sebou Lewise, který tlačil. Takže je tu několik věcí, které je třeba vyvážit, ale cítil jsem se sebejistě a cítil jsem se dobře. Carlos to zahrál strategicky perfektně. Lando také odvedl skvělou práci. Mohl to být úplně jiný výsledek po malé změně s tím předjetím Landa. Nebylo mi ale to souzeno.”