Lewis Hamilton se zastal “fenomenálního” Russella

Lewis Hamilton se poprvé od Silverstone vrátil na pódium. Týmový kolega George Russell ale cíl po nehodě v posledním kole neviděl.

Štítky: George Russell Lewis Hamilton Zveřejněno 18. 09 2023 — Petr Horák

Oba piloti Mercedesu využili virtuálního safety caru ke druhé zastávce v boxech. S čerstvějšími pneumatikami se rozhodli zaútočit na vítězství. Charlese Leclerca rychle dojeli i předjeli, ale u Landa Norrise zjistili, že dojet a předjet jsou dvě odlišné věci.

Vychytralý Carlos Sainz si držel pilota McLarenu v dosahu DRS, aby mu pomohl bránit se před Mercedesy, čímž zároveň posílil svou pozici vůči Russellovi a Hamiltonovi.

Herci Martin Stránský a David Novotný jsou exkluzivními hosty plzeňského představení KOLO na KOLO 19. října v CineStaru. VSTUPENKY tady.

A nejenže Mercedesy Norrise nepředjely, George Russell trefil v posledním kole zeď a do cíle nedojel. Ačkoliv byl po celý víkend rychlejší než Hamilton, odjíždí ze Singapuru s prázdnou.

Lewis Hamilton ale nepochybuje, že se jeho týmový kolega rychle vzpamatuje. “Nejprve musím pogratulovat Carlosovi a Landovi, dneska odvedli skvělou práci. Zkusili jsme štěstí, šli jsme do kvalifikace s jinou volbou pneumatik, abychom dnes mohli udělat tohle. Měl jsem pocit, že to bude na dvě zastávky.

“Tým pracoval úžasně, aby nás dostal zpátky nahoru. Je škoda té první zatáčky, ale uklidnil jsem se a dál na to tlačil. Pro George to bylo hodně nešťastné. Tlačili jsme na maximum, abychom kluky dohnali, a naše pneumatiky byly přehřáté. Ale jsem si jistý, že se vrátí. Celý víkend byl fenomenální,” zhodnotil Velkou cenu Singapuru Lewis Hamilton.