Zápisník ze závěrečného dne testů: Mercedes napravil dojem, ale…

Zatímco ve čtvrtek Mercedes „zaujal“ problémy se spolehlivostí, poslední den testů už zase ovládl, bez spekulacích o potížích to ale není.

Štítky: Předsezonní testy Zveřejněno 28. 02 2020 — Lukáš Štěrovský

Nejrychlejší Valtteri Bottas navíc zaostal zhruba o tři desetiny za svým časem z minulého týdne, který byl ještě o další tři desetiny pomalejší oproti hodnotě pole position na okruhu Catalunya z roku 2019. Tolik tedy k tomu, jak nepodstatné jsou kvapné pohledy na výsledkové tabulky.

Navíc co se Mercedesu týče, samotný Lewis Hamilton prohlásil, že testy byly dobré, ale zdaleka ne perfektní a tým má spoustu problémů. Brit má tak před startem sezony nemalé obavy. Mercedes má zatím trable s motorem, respektive jeho spolehlivostí, před dnešními jízdami stejně jako v minulém týdnu měnil pohonnou jednotku, která včera selhala Hamiltonovi – tým údajně nasadil zpět motor, jenž selhal na voze Bottase v úvodním testovacím bloku. Na druhou stranu, Mercedes rád mlží…

Kdo ale letos mlží snad nejvíce, to je Ferrari. Jeho nejasná forma zaskočila Valtteriho Bottase, podle kterého je až „zvláštní, jaké psychologické hry některé stáje hrají“.

Podle některých to ale nebude Ferrari, kdo bude čeřit vody na špici. Víceméně se mimo Mercedes počítá s Red Bullem, ale také s Racing Pointem, který v podstatě jezdí s loňským vozem Mercedesu nabarveným narůžovo, zjednodušeně řečeno. A tak jeho technický šéf Andy Green nevylučuje, že minimálně v počátku roku dojde na souboje s Ferrari.

Kombinované výsledky druhého týdne testů:

Diskuse k článku

Napsat komentář