Navzdory triumfálnímu výkonu na Silverstonu zůstává Mercedes spíše pesimistický

Šéf Mercedesu Toto Wolff nevidí důvod k "přílišnému optimismu" ohledně šancí svého týmu ve formuli 1 ve zbytku sezony, přestože se mu podařilo zvítězit ve Velké ceně Velké Británie.

Štítky: Mercedes Zveřejněno 4. 07 2022 — GPF1.cz

Díky řadě aktualizací vozu W13 a hladkému a rychlému okruhu Silverstone, který vozu dokonale vyhovuje, mohl Lewis Hamilton bojovat o vítězství s Ferrari. Wolff prohlásil, že výsledek ze Silverstonu zdaleka nestačí k tomu, aby měl Mercedes pocit, že tým může od nynějška útočit na vítězství.

Na otázku, zda má pocit, že forma z GP Velké Británie znamená, že tým může změnit své priority pro zbytek sezóny, Wolff odpověděl:

“Ne, zatím ne, protože v Barceloně jsme zažili chvíle, kdy jsme viděli světlo na konci tunelu. Další tři městské okruhy pak ukázaly, že jsme se mýlili, takže nás nechci klamat, ani být v této fázi příliš optimistický. Stále máme problém s se světlou výškou, které jsme měli po všechny tři dny, méně už v závodě, a to je něco, co musíme řešit.”

Vzhledem k tomu, že místo konání závodu F1 v Rakousku o nadcházejícím víkendu Mercedesu v minulosti nijak zvlášť nesvědčilo, Wolff si myslí, že by mohlo být lepším barometrem formy jeho týmu.

“Je zde několik zatáček, které v minulosti našemu autu nedělaly radost, takže je to něco, na co se musíme podívat,” řekl. “Ale je to neustálé učení se. Myslím, že v letošní sezoně bude docela těžké vyhrát, takže si prostě musíme dát pozor, abychom byli pořádně na výši, co se týče výkonu auta.”