Navzdory novinkám soupeři náskok na Red Bull nesnížili

Šéf týmu Red Bull Christian Horner si pochvaluje, že si jeho tým udržel náskok před svými soupeři, přestože zatím přišel jen s "jemnými" vylepšeními svého vozu RB19.

Štítky: Christian Horner Red Bull Zveřejněno 6. 06 2023 — GPF1.cz

Max Verstappen minulý víkend ve Španělsku prodloužil čistou sérii vítězství týmu v úvodních sedmi kolech šampionátu. Soupeři Ferrari a Mercedes provedli v posledních závodech výrazné změny aerodynamiky, ale Horner uvedl, že zatím nic nenasvědčuje tomu, že by některý z nich výrazněji snížil náskok Red Bullu.

Mercedes při předchozím závodě v Monaku upustil od své neotřelé “nulové” koncepce bočnic. Svého zatím nejlepšího výsledku v sezoně dosáhl tým na okruhu Catalunya, kde Lewis Hamilton obsadil druhé místo před týmovým kolegou Georgem Russellem.

“Určitě udělali krok vpřed,” řekl Horner. “Představili v podstatě vůz specifikace B. Museli na něj použít značnou část svého rozpočtu na vývoj. A když se podívám na odstup na konci závodu, je velmi podobný tomu, kde byl v Bahrajnu.”

Red Bull vyhrál úvodní závod sezóny s náskokem 38 sekund před nejbližšími soupeři Aston Martin, Ferrari zaostalo o 48 sekund a Mercedes o 50 sekund. Ve Španělsku, dalším závodě neovlivněném přerušením Safety Caru, skončil nejbližší Mercedes se ztrátou 24s, Ferrari 45s a Aston Martin přes minutu.

“Jediné, co se děje, je to, že průběžné pořadí za námi se zdá být závod od závodu jiné,” řekl Horner. “Fernando Alonso minulý víkend, Mercedes tento víkend a bude zajímavé sledovat, jak se to vyvine během několika následujících závodů.”