Pérez už není nadále pod tlakem, jeho šance na titul je totiž pryč

Sergio Pérez se dostal pod příliš velký tlak, aby se vyrovnal týmovému kolegovi Maxovi Verstappenovi.

Štítky: Christian Horner Max Verstappen Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 6. 06 2023 — Jiří Košta

Verstappen si  připsal třetí vítězství v řadě ve Velké ceně Španělska. Za tu dobu zvýšil svůj náskok na Péreze v čele hodnocení jezdců ze šesti bodů na 53.

Pérez odjel poslední dva závody po startu mimo top 10 po chybách v kvalifikaci. Ve Španělsku skončil čtvrtý, což je podle Hornera lepší, než Red Bull očekával, a mělo by to jeho jezdci posílit sebevědomí.

„Byl to dobrý návrat, zejména ve druhé polovině závodu, a myslím, že mu to dodá hodně sebevědomí. Měl těžké Monako, těžkou sobotu tady, silnější neděli,” řekl Horner.

„Když se teď podívám na propast mezi dvěma jezdci, která je docela značná, spadne z něj tlak a myslím, že mu to umožní uvolnit se, nevyvíjet na sebe tlak a jen znovu najít formu, kterou měl v prvních závodech.

Víme, čeho je Checo schopen, v závodech, jako je Ázerbájdžán a Saúdská Arábie, a jsem si jistý, že tuto formu v budoucnu znovu najde.”

Verstappen uznal, že měl v posledních závodech trochu klidnější a lepší období, protože se jeho kolega trápil.

„Musíme ale pokračovat v práci a snažit se najít lepší výkon. Jsem s vozem spokojený a myslím, že posledních pár závodních víkendů pro mě bylo rozhodně mnohem pozitivnějších.

Toto je jeden víkend, kdy si myslím, že to šlo opravdu dobře, ale také víme, že možná na některých jiných tratích to takhle není, takže nás čeká spousta závodů, kde musíme znovu podat opravdu dobrý výkon, abychom se pokusili závod vyhrát.”

Po dosud nejsilnějším výkonu Mercedesu v sezoně Verstappen řekl, že se těší na další konkurenci.

„Myslím, že je skvělé pro sport obecně, když vepředu bojuje více týmů. To je, myslím, to, čeho chtějí dosáhnout tak upřímně, že by to bylo úžasné, mít tam opravdu víc jezdců a doufejme, že v průběhu roku se přiblíží a možná příští rok se do souboje zapojí ještě více týmů.”

BMW již brzy bude prodávat více elektromobilů, než plug-in hybridů