Napětí mezi Sainzem a Leclercem? “Hodně přehnané”

Charles Leclerc tvrdí, že náznaky doutnajícího napětí mezi ním a jeho týmovým kolegou z Ferrari Carlosem Sainzem jsou "zcela přehnané".

Štítky: Carlos Sainz Charles Leclerc Zveřejněno 17. 08 2023 — GPF1.cz

Dvojice se v letošní sezóně ne vždy potkala tváří v tvář a v rádiových zprávách se objevily neshody ohledně jejich přístupu v závodech. V Austrálii byl Leclerc nespokojený s tím, že nedostal od Sainze v kvalifikaci slipstream, který očekával. Při GP Rakouska Sainz na začátku závodu ozval do vysílačky a požádal Ferrari, aby jej Leclerc pustil, ale jeho žádost byla zamítnuta. Při GP Velké Británie se pak oba jezdci v kvalifikaci po přetahování o pozici na trati vzájemně ostře vyjádřili na svou adresu.

Tyto momenty podpořily teorie, že mezi Leclercem a Sainzem panuje mnohem intenzivnější rivalita, než tým připouští. Leclerc však tuto domněnku vyvrátil, protože podle něj lidé špatně chápou situaci, pokud si myslí, že ve Ferrari dochází k interním problémům.

“Jsem docela aktivní na sociálních sítích, takže vidím, co se všude kolem říká,” řekl Leclerc. “Myslím, že je to hodně přehnané. Máme spolu skvělý vztah. Mimo auto spolu umíme pracovat a vycházíme spolu opravdu dobře, protože máme spoustu společných zájmů.

Zároveň je mezi námi dvěma hodně soutěživosti. Ale jsme ve Formuli 1 a já mám ten sport rád, protože je v něm soutěživost. Myslím, že je skvělé ji mít.”

Leclerc si myslí, že by lidé neměli příliš interpretovat zprávy z vysílačky, protože často vznikly v zápalu boje, kdy adrenalin stoupá.

“Někdy se v rádiu o některých situacích trochu diskutuje. Ale je to jen proto, že jsme soutěživí a oba chceme udělat absolutně nejlepší možný výsledek. To jsou věci, které jsou normální. Myslím, že to také přichází s tím, že jsem jezdec Ferrari a jsem pod drobnohledem, asi častěji než ostatní. Ale to je v pořádku. Nakonec v rámci týmu víme, že máme dobré vztahy a pracujeme na stejných cílech.”