Nahradil Hamiltona, a pak mu Mercedes v podstatě ukázal dveře

Šéf týmu Toto Wolff prohlásil, že Mercedes nemůže Nyckovi de Vriesovi příliš pomoci získat místo ve formuli 1 a možná ho nechá odejít poté, co jeho náhradník vystřídal Lewise Hamiltona v prvním pátečním tréninku na Velkou cenu Francie.

Štítky: Mercedes Motorsport Zveřejněno 22. 07 2022 — GPF1.cz

Sedmadvacetiletý de Vries je s Mercedesem úřadujícím šampionem Formule E a v roce 2019 získal také titul ve formuli 2. Navzdory jeho úspěchům a tomu, že Mercedes dodává motory čtyřem z deseti týmů, se mu nepodařilo získat závodní místo v F1. Mercedes se také na konci letošní sezony stáhne z Formule E a tým prodá McLarenu, který má vlastní jezdce.

Loňský šampion F2 Oscar Piastri je mezitím horkým favoritem na nejnovějšího nováčka formule 1. O záložníka týmu Alpine má zájem několik týmů.

“Pokud de Vriesovi nejsme schopni nabídnout zajímavý projekt v F1, musíme ho svým způsobem propustit,” řekl Wolff. “Dívá se po různých možnostech, po sportovních vozech a možná i po Formuli E, ale nikdy se nesmíte vzdát příležitosti, že se jednoho dne mohou otevřít dveře do formule 1, a dnes to bylo velmi dobré. Nemohu mu ale nijak pomoci.

Nemůžeme žádnému týmu říct, aby se na něj podíval a zvážil ho, protože by to bylo pociťováno jako vměšování, a to je kontraproduktivní.”

De Vries zajel v tréninku devátý nejlepší čas, než předal vůz zpět sedminásobnému mistru světa Hamiltonovi pro druhý trénink. Byla to jeho druhá taková jízda po první s Williamsem poháněným Mercedesem v květnu ve Španělsku.