Bývalý prezident FIA Jean Todt: Se Schumim sledujeme závody v televizi

Po kritice bývalého manažera Michaela Schumachera Wiliho Webera, kterému vadí, že rodina od nehody na lyžích v roce 2013 oficiálně stále nezveřejnila, jak na tom sedminásobný šampion skutečně je, přichází alespoň nějaké nové info. A to od bývalého prezidenta Mezinárodní automobilové federace Jeana Todta.

Štítky: Jean Todt Michael Schumacher Mick Schumacher Zveřejněno 23. 07 2022 — Lukáš Štěrovský

„Michael mi nechybí. Vídám se s ním. Samozřejmě mi chybí věci, které jsme spolu dělali,“ řekl Todt pro německou televizi RTL. „Díváme se společně na závody,“ zopakoval, co pronesl už v roce 2019.

Znamená to tedy, že Michael viděl úspěch svého syna Micka, který v Rakousku dojel šestý. „Měl jsem z něj obrovskou radost,“ dodal Todt, který šéfoval týmu Ferrari v dobách Schumacherovy slávy. „Je na něj vyvíjen velký tlak. Přeji mu to nejlepší auto, aby mohl vyhrávat závody a tituly,“ dodal Todt.

Ten rozhovor poskytl u příležitosti udělení státní ceny Michaelu Schumacherovi v Severním Porýní-Vestfálsku. Jedná se o nejvyšší ocenění tamní spolkové země. Cenu za Michaela přebraly žena Corinna a dcera Gina-Maria, speciální proslov pronesl právě Jean Todt. Syn Mick kvůli nemoci chyběl.