Zázrak se ve Francii nekoná, Mercedes je naopak ještě pomalejší

Jezdci Mercedesu George Russell a Lewis Hamilton se domnívají, že tým ve Velké ceně Francie není zdaleka tak rychlý, jak doufal.

Štítky: Mercedes Zveřejněno 22. 07 2022 — GPF1.cz

Mercedes označil okruh Paul Ricard za trať, která by měla jeho vozu W13 vyhovovat, ale po skončení pátečních tréninků byl až třetí nejlepší.

George Russell byl celkově čtvrtý, tři čtvrtě sekundy za vedoucím Carlosem Sainzem, zatímco Lewis Hamilton skončil téměř sekundu za jezdcem Ferrari.

„Dnes jsme byli pravděpodobně výrazně pomalejší, než jsme doufali,“ řekl Russell. „Myslím, že naše tempo s vysokým množstvím paliva bylo pravděpodobně lepší než tempo s nízkým obsahem paliva. Musíme se ujistit, že zítra optimalizujeme, abychom se ujistili, že mezi námi a přední čtveřicí nejsou žádné vozy ze středu pole, a pak uvidíme, jak se nám bude dařit v neděli.“

Hamilton, který první trénink vynechal, zatímco Nyck de Vries řídil místo něj, se domnívá, že Mercedesu ztrácí „prostě všude, abych byl upřímný, v každé zatáčce.

Chci říct, že se budu muset ponořit hluboko do dat, ale prostě mi připadá, že nám dnes chybí přítlak.“

Hamilton dodal, že Mercedes „doufejme, že bude bojovat o čtvrté a páté místo, to je oblast, o kterou bychom bojovali, ale to neznamená, že nemůžeme být na stupních vítězů. Pořád můžeme být nahoře, jen nejsme tak rychlí jako ti vpředu a jsme o něco dál než v minulém závodě.“