Potrestán měl být i Hamilton, zlobí se Vettel

Němec dostal penalizaci stop and go za kolizi za safety carem.

2 Štítky: Ferrari GP Ázerbájdžánu Zveřejněno 25. 06 2017 — Pavel Fabry

Sebastian Vettel se domnívá, že penalizaci za vzájemnou kolizi na konci fáze za safety carem ve Velké ceně Ázerbájdžánu měl dostat Lewis Hamilton a nikoliv on.

Vettel zezadu vrazil do Hamiltona poté, co Brit výrazně zvolnil v zadní části okruhu v ulicích Baku před druhým restartem závod. Němec pak ve vzteku najel vedle pilota Mercedesu a zboku do něj znovu vrazil, což sportovní komisaři posoudili jako nebezpečnou jízdu a Vettela potrestali 10 sekundami stop and go.

„Bylo to celkem jednoznačné. Já jsem do něj zezadu nenajel naschvál,“ stěžoval si čtyřnásobný šampion. „Poškodil jsem si přední křídlo, myslím, že také on měl trochu poškozené auto. Nic, co by ovlivnilo závod.

Takhle se to prostě nedělá. On už tohle párkrát udělal. Pak měl opravdu dobrý restart. Překvapil mě a ujel mi, takže si nemyslím, že tohle bylo nutné. Problém je, že když jsem za ním, připravuju se, stejně tak ostatní auta, tak nastane řetězová reakce. On udělal něco podobného už před pár lety při restartu v Číně. Takhle se to prostě nedělá.

Myslím, že to bylo naprosto jasné. Nakonec závodíme jako chlapi. Když jsem dostal penalizaci já, měli jsme ji dostat oba.“

Na otázku směřující na druhý kontakt, kdy do Brita vrazil zboku, Vettel odpověděl: „Jsme všichni dospělí, jsme chlapi. Emoce jsou v autě vypjaté. Chceme závodit bok po boku, ale ne před restartem.“

Diskuse k článku

2 komentáře: “Potrestán měl být i Hamilton, zlobí se Vettel”

  1. Mansell napsal:

    trencherman:
    A už zase fňuká. Za to co udělal měl být diskvalifikovaný a nějaký kecy o chlapských emocích si může odpustit. Ještě že není sportovní střelec, to by v emocích soupeře zastřelil.

    To nejsou jen kecy, jednak pravidla jsou nejednoznačná a emoce a adrenalin udělají takově incidenty hned, což skoro nikdo tady nedokaže pochopit. Trest je smozřejmě oprávněný,, diskvalifikace je přece jen příliš, ale tady v tom se odráží i preference nas fanoušků, i když muj oblíbenec stejne ten závod vyhral.

  2. trencherman napsal:

    A už zase fňuká. Za to co udělal měl být diskvalifikovaný a nějaký kecy o chlapských emocích si může odpustit. Ještě že není sportovní střelec, to by v emocích soupeře zastřelil.

Napsat komentář