Na takhle sjetých gumách jsem nejel od Číny 2007, tvrdí Hamilton

Lewis Hamilton získal vítězství ve Velké ceně Monaka poté, co se většinu závodu musel na sjetých gumách bránit Maxi Verstappenovi. Ten měl totiž tvrdší a trvanlivější sadu. Brit ale nakonec výhru ubránil.

Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 26. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

„Tohle byl rozhodně nejtěžší závod. Bojoval jsem s myšlenkou na Nikiho,“ přiznává Hamilton. „Byla to osoba, která mě strašně ovlivnila, pomohl dostat náš tým tam, kde jde. Věděl jsem, že se shora dívá a že by po vítězství smeknul.

Snažil jsem se zůstat koncentrovaný, aby na nás mohl být Niki pyšný. To byl celkově nás cíl pro víkend a pokusíme se v tom pokračovat i po zbytek roku. Ale skutečně nám chybí,“ tvrdí Brit.

A jak hodnotí samotný závod? „Nejel jsem na takhle sjetých gumách snad od Šanghaje 2007, kdy mě McLaren nechal na dráze směšně dlouho. Auto bylo hrozně neotáčivé, snad ani nezatáčelo, to jste mohli vidět.

Nechystal jsem se ale zajet do boxů. Už jsem to tady udělal pár let nazpátek, a přišel o výhru. Bylo to tak, že buď dojedu, nebo havaruji,“ naráží Hamilton na rok 2015. „Souboj s Maxem byl těsný, naštěstí jsem ho v poslední chvíli uviděl. Ale nebylo to skutečné předjetí, jeho přední křídlo bylo jen na úrovni mého zadního kola.“

Diskuse k článku

Napsat komentář