Podle Vettela byl závod v Monaku hlavně o Laudovi

Sebastian Vettel letos získal nejlepší výsledek v závodě, tedy druhé místo. Mnohem víc to ale podle něj v Monaku bylo o zesnulém Nikim Laudovi (†70).

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Sebastian Vettel Zveřejněno 26. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

„Dnešek je samozřejmě o vítězi, takže gratulace Lewisovi. Ještě víc to ale je o Nikim. Byl by šťastný,“ říká Vettel. „Myslím, že pořád tu bude někde kolem. Rozhodně nám chybí. Byl ikona v minulosti a bude i v budoucnosti. Ve svých myšlenkách jsem s jeho rodinou a jím samým.

Byl to těžký závod. V Monaku se vždycky něco stane, a to platilo i dnes. Myslím, že jsme měli dobrou zastávku v boxech, Max ale musel mít neskutečnou. Viděl jsem, jak se s Bottasem dotkli. Myslel jsem, že bych mohl vidět na Valtteriho defektu, což pro něj byla smůla,“ popisuje Němec klíčové okamžiky závodu.

„Od toho momentu jsme se snažili držet pozici a vyvíjet tlak na ty vpředu. Samozřejmě to bylo o tom, zůstat v dosahu pěti vteřin od Maxe kvůli penalizaci. Ke konci závodu jsem měl trochu potíže se zadními pneumatikami, ale myslím, že Max a Lewis na tom byli ještě hůře. Je to pro nás skvělý výsledek, ale čeká nás dost práce. Víme, že oproti ostatním nejsme tak rychlí.“

Podstatně hůře dopadl týmový kolega Leclerc. Ten v úvodu předvedl několik předjížděcích manévrů, nakonec ale kolidoval se svodidly při pokusu o předjetí Hülkenberga, poničil auto a to znamenalo posléze odstoupení.

„Dnes to bylo těžké. Jak jsem řekl před závodem, musel jsem riskovat, což jsem také udělal. Na začátku to byla zábava. Ale bohužel to skončilo katastrofou, ale to je Monako. Bylo těžké něco udělat z patnáctého místa na startu, což nebyla pozice odpovídající naší skutečné rychlosti,“ ví Leclerc.

Diskuse k článku

Napsat komentář