Na nedostatečnou rychlost nemá McLaren odpovědi

McLaren nezažil dobrý vstup do sezony, když oba vozy skončily v obou trénincích hluboko v poli. Daniel Ricciardo a Lando Norris přiznali, že se snaží najít odpovědi na to, proč to novému McLarenu v bahrajnské poušti zatím nejede.

Štítky: Daniel Ricciardo Lando Norris McLaren Zveřejněno 19. 03 2022 — Vašek Štěpánek

Po náročných předsezonních testech v Bahrajnu minulý týden, kdy stáj z Wokingu měla potíže s brzdami, přišla další rána v podobě oficiálních tréninků na Velkou cenu Bahrajnu. Frustrace tým neopouští, neboť oba piloti skončili hluboko v poli.

Jak Daniel Ricciardo, tak Lando Norris přiznali, že je trápí výkonnost nového McLarenu a zatím si nedokáží vysvětlit, proč jsou tak daleko od špičky. Pochopení celé situace a všech problémů, které McLaren potkaly, si žádá tvrdou práci.

„Nemám ponětí o tom, co se děje. Řekl bych, že nám nefunguje celý balíček, a ne pouze jedna nebo dvě části, které by se daly vyměnit. To ale může představovat problém, jelikož v kalendáři je několik dalších tratí, které se trochu podobají Bahrajnu.

Musíme to vyřešit, ale zatím nevím, jak toho dosáhnout. S týmem budeme pracovat přes noc a snad se nám do kvalifikace podaří najít alespoň něco z našeho tempa, snad se alespoň přiblížíme první desítce,“ doufá Norris.

Podobně rozladěný je také druhý jezdec McLarenu Daniel Ricciardo, ten navíc musel testování minulý týden vynechat kvůli pozitivnímu testu na covid. „Upřímně si myslím, že nám zkrátka chybí celková přilnavost.

Vůz samotný je dobrý, ale když vám chybí přilnavost, tak s autem bojujete a je úplně jedno, zda jde o nejlepší auto v poli nebo ne. To se teď stalo u nás, s vozem se více peru, dělám více menších chyb a mám větší problémy v nájezdu do zatáček.

Rád bych si myslel, že rychle pochopíme, kde vznikl problém a snad ho do kvalifikace budeme schopni alespoň minimalizovat, když ne úplně odstranit. Uvidíme, v tuto chvíli nic nehrajeme a skutečně musíme najít ztracené tempo,“ dodal Australan.

McLarenu se první dva tréninky v Bahrajnu nepovedly, tým ale může alespoň trochu utěšit skutečnost, že se mu podařilo vyřešit problémy s brzdami. Kvůli zrádnému brzdovému systému odjel McLaren během testů v Sakhiru nejméně kol ze všech.