AlphaTauri bude oficiálním dodavatelem oblečení formule 1

Se začátkem nové sezony F1 oznámilo vedení sportu víceletou spolupráci s módní značkou AlphaTauri, která patří pod Red Bull a ve formuli 1 má i vlastní tým se stejným názvem.

Štítky: AlphaTauri formule 1 Zveřejněno 19. 03 2022 — Vašek Štěpánek

Nová spolupráce mezi formulí 1 a AlphaTauri má trvat minimálně dva roky. Módní značka by měla nově dodávat oblečení celému personálu F1, včetně vedoucích pracovníků a v neposlední řadě také komentátorům.

Doteď AlphaTauri dodávala exkluzivní oblečení pouze zaměstnancům stáje AlphaTauri, která vzešla z Toro Rosso. Piloti týmu Pierre Gasly a Yuki Tsunoda se pravidelně zúčastňují akcí a focení nejnovějších módních kousků.

Samotná značka AlphaTauri byla založena poměrně nedávno – v roce 2016. Firma se pyšní svou dravostí a využívaním moderních technologií k produkci kvalitních, stylově vypadajících a pohodlných oděvů.

AlphaTauri své pole působnosti nově rozšiřuje na celý paddock formule 1. „Ze spolupráce s AlphaTauri máme velkou radost. Jejich oblečení je stylové a moderní. Formule 1 je tak pro tuto značku skvělým prostředím.

Sport nabízí několik rozhraní, kterými se chce i samotné vedení AlphaTauri vydat. Mám na mysli technologii, styl a v neposlední řadě také show a zábavu,“ vyjádřil se k nové spolupráci šéf formule 1 Stefano Domenicali.

K nově vzniklé kolaboraci se vyjádřil také šéf samotné AlphaTauri Ahmet Mercan. „Móda a formule 1 tvoří skvělou symbiózu už po desetiletí. Naše partnerství je dokonalé, neboť s F1 máme podobné myšlení. Pokrok a inovace jsou našimi hnacími prvky.“