Magnussen u vytržení, jak moc se Haas změnil

Kevin Magnussen přiznal, že nemůže uvěřit slibné formě Haasu v prvních dvou trénincích. Oba jezdci amerického týmu se ve druhém tréninku umístili v nejlepší desítce, dočká se tak Haas po dvou těžkých sezonách kýženého zlepšení?

Štítky: Haas Kevin Magnussen Zveřejněno 19. 03 2022 — Vašek Štěpánek

Jen několik dní po potvrzení návratu Kevina Magnussena do Haasu se o americké stáji Genea Haase opět hlasitě mluví. Jak Mick Schumacher, tak navrátilec Magnussen obsadili ve druhém tréninku v Bahrajnu pozice v první desítce.

O Haasu se ještě před víkendem mluvilo jako o černém koni sezony a svou roli tým zdá se zatím poctivě plní. Stáji pravděpodobně pomohl agresivní přístup ve vývoji z posledních let a má zaděláno na návrat do středu pole.

Dobrou atmosféru v týmu potvrdil také Kevin Magnussen. „Tohle asi nikdo nečekal a upřímně řečeno, nemohu uvěřit tomu, kde jsme se dnes umístili. Je to skvělý pocit a mám velké štěstí být opět u toho.

V prvním tréninku jsme se soustředili spíše na delší vzdálenosti a snažili jsme se najít optimální nastavení auta pro závod. Ve druhém tréninku jsme si zkusili několik kvalifikačních simulací a mám z toho opravdu dobrý pocit.

Večer jsme skončili v první desítce, ale ještě více mě zaujala rychlost na delší vzdálenost. To bylo opravdu něco pozoruhodného. Auto se chovalo dobře, bylo dobře vyladěné a velmi dobře se ovládalo,“ rozplývá se nad dobrým pátkem Magnussen.

Dán však neusíná na vavřínech a moc dobře ví, jak nevyzpytatelným prostředím formule 1 umí být a co se predikcí týče je Magnussen spíše zdrženlivější. „V tuto chvíli nevíme, jak na tom jsme a už vůbec netuším, jak jsou na tom ostatní týmy.

Vycházím jen z našich dat a ta vypadají velmi slibně. V tomto sportu jsem už docela dlouho a vím, že to, co se stane před sobotou a nedělí se zkrátka nepočítá. Uvidíme, jak na tom budeme v dalších fázích víkendu, ale zatím bych to popsal jako slušný start,“ shrnul Magnussen.