Mýtus kolem Verstappenova mimořádného jízdního stylu

Dvojnásobný šampion formule 1 odmítá tvrzení Alexe Albona, podle kterého Red Bull staví Verstappenovi auto vyhovující jeho jezdeckému stylu.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 2. 03 2023 — Lukáš Štěrovský

„Nemyslím si, že auto pokaždé nutně vyhovuje jen mému jezdeckému stylu,“ vyvrací Max Verstappen komentář svého bývalého týmového kolegy Alexe Albona, který stejně jako řada dalších po Nizozemcově boku neuspěl.

„Podle mého se jako řidič musíte přizpůsobit tomu, co máte k dispozici. A to jsem udělal, když jsem nastoupil do Red Bull,“ vzpomíná Verstappen na sezonu 2016, kdy za sebou měl pouhý rok ve formuli 1. Od té doby už nasbíral 34 výher a 77 umístění na stupních vítězů…

„Upřímně jsme vždycky měli podobné auto – s dobrým předkem. Na druhou stranu jsem v celé své kariéře nikdy nezažil v jakékoliv kategorii rychlé auto, které by bylo nedotáčivé. Když se mě pak lidi ptají, jaký je můj jízdní styl, nedokážu odpovědět, protože se vždycky nejlepším možným způsobem přizpůsobím autu!“ tvrdí.

Přes zimu jedl a pil, co chtěl. Pak musel Verstappen shodit 10 kilo

Nejinak tomu bylo i v loňské sezoně, kterou Verstappen načal dvojitým odstoupením kvůli technice, nakonec si ale pohodlně dojel pro mistrovský titul. „Někdy je přizpůsobení se autu snazší, jindy těžší. Je to ale klíčové, na stejném okruhu s novým autem nefunguje to, co na něm fungovalo rok předtím.

Vloni jsme se trápili s obrovskou nadváhou vozu. Na začátku roku bylo auto prostě líné, nezatáčelo a bylo špatně vyvážené. Postupně jsme to ale vypilovali a výkon se zvedal. Letos v tom pokračujeme, navíc připravujeme už několik vylepšení,“ varuje Max Verstappen soupeře, že i v sezoně 2023 bude hlavním aspirantem na titul.