Přes zimu jedl a pil, co chtěl. Pak musel Verstappen shodit 10 kilo

Úřadující šampion formule 1 Max Verstappen vstupuje do nové sezony jako mírný favorit a přiznal, že během zimy si dal měsíční přestávku od svého pravidelného režimu. Pauza jezdci rudých býků pomohla – Verstappen, i přes redukci své váhy před sezonou, se nyní cítí plně připraven a fit na nový šampionát čítající 23 závodů.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 28. 02 2023 — Vašek Štěpánek

Max Verstappen má podle svých slov během sezony F1 konstantně 74 kilogramů – po každém roce něco málo přibere a před novým šampionátem se Nizozemec vrátí zpět na svou původní a pravidelnou váhu.

V minulosti musel Verstappen před sezonou redukovat zhruba pět kilo. Letos to ale bylo hned dvakrát tolik. Dvojnásobný mistr světa přiznal, že během jednoho měsíce si k jídlu i pití dopřál vše, co chtěl a nehlídal se.

V posledních šesti týdnech se však vracel do formy a nyní je plně připraven. „Během sezony se vždy cítím tak, jako kdybych byl pod svou normální váhou a leckdy tomu tak skutečně je. Proto jsem se letos rozhodl během zimy dopřát si více klidu.

Člověku to pomůže všemi směry, i v hlavě. Cítil jsem se silnější jak fyzicky, tak psychicky, a to je pro vrcholového sportovce podstatné. Během zimy jsem si tak dal měsíc pauzu a jedl jsem a pil jsem vše, co jsem chtěl.

Běžně jsem musel před novou sezonou shodit zhruba pět kilo, letos to bylo deset. Zní to možná zvláštně, protože jsem musel redukovat dvakrát tolik, ale ve finále to pro mě bylo snazší a mnohem více přirozené,“ přiznal obhájce titulu.

Verstappenův případ je ojedinělý, nebo minimálně je Nizozemec prvním, kdo se k podobné pauze během zimy přiznal. Ostatní jezdci sice trochu zvolní, ale víceméně se permanentně udržují v tréninkovém režimu i v období mezi sezonami.

Pilot Red Bullu není jediným, kdo zredukoval svou váhu – podobně je na tom i jeho monopost RB19, který na rozdíl od svého předchůdce, který vloni vyhrál titul mezi jezdci i konstruktéry, konečně splňuje váhový limit a nemá nadváhu.

Podle vedení Red Bullu může za lehčí vůz výrazně poupravené šasi z lehčích materiálů a také pochopení celého konceptu vozů nové generace. Rudí býci by tak mohli být ještě ve větší výhodě, než tomu bylo v roce 2022.