Monako musí změnit formát, aby přežilo, myslí si Hamilton

Britský závodník není spokojený s kombinací současných vozů a tradičního závodu v úzkých ulicích Monte-Carla. Hamilton proto volá po změně.

Štítky: GP Monaka Lewis Hamilton Zveřejněno 21. 05 2021 — Lukáš Štěrovský

Vloni Monako vlivem pandemie chybělo v kalendáři poprvé od roku 1954, proto je nadšení před letošní Grand Prix větší než obvykle. Neplatí to ale pro všechny. „Současné rychlejší, ale také větší vozy znamenají v podstatě nulovou šanci na předjíždění,“ štve Lewise Hamiltona. „Už to tak nějakou dobu v Monaku je a podle mého se to musí změnit.

Po mnoho let máme stále stejný formát. Je to nejlepší podnik a nejhezčí místo, kde závodíme, ale pro fanoušky to není tak záživné. Jezdí se na jednu zastávku u mechaniků, stinty jsou dlouhé. Na stupnici od jedné do deseti, co se obtížnosti přijde, je ta trať úplně mimo hodnocení, je nepravděpodobné, že dostanete byť jen jednu příležitost.

Nemyslím, že si to fanoušci užívají. Nevím, jak to vyřešit, ale doufám, že když se jednou podíváme na další generace, budete to pro lidi podstatně zajímavější,“ tvrdí Brit. Pro něj hovoří i fakt, že od roku 2004 se jen čtyřikrát stalo, aby vyhrál jiný jezdec než ten startující z pole position. Nicméně okruh jako takový současný šampion zbožňuje.

„Jet tunelem, nahoru ke kasinu, celý víkend je okouzlujícím zážitkem, a to se nikdy nezmění. Pocit vítězství je tady vždycky stejně silný. Každý rok, kdy máte příležitost, je unikátní. Máme ale spoustu okruhů, na které se lze vydat, pokud chcete vidět závodění. Tady je to obvykle vláček, hlavně v neděli. Fanoušci tuší, co se stane, ale i tak je pořád vzrušující,“ uzavírá pilot Mercedesu.