Mnohé týmy překvapivě varují, že jejich auta pro příští rok vypadají jinak

„Naše auto tak nevypadá“ je to, co několik týmů formule 1 hlásí po vydání makety nového vozu pro rok 2022. Zdá se, že se týmy snaží zmírnit obavy fanoušků o to, že budou monoposty příliš podobné.

Štítky: 2022 Zveřejněno 16. 07 2021 — Jiří Košta

Ross Brawn však řekl, že F1 se nebude bát „vyladit věci“, pokud týmy kompromitují „cíle“ nových předpisů. Sportovní ředitel, který stál v čele celé výzkumné iniciativy, která vedla k této první prezentaci nového vozu, říká, že je povzbudivé slyšet tyto komentáře od týmů.

„Budeme ale sledovat, co týmy udělaly, a začleníme to do našeho modelování, abychom se ujistili, že nebudeme kompromitovat žádný daných z cílů,” řekl Brit.

Brawn již dlouho zdůrazňuje ochotu F1 vylepšit tyto předpisy tak, aby dosáhly cílů nového vzorce, a odhalil, že F1 umožnila větší flexibilitu stájím co se týče oblasti technických pravidel.

Součástí zpětné vazby od týmů k původním návrhům bylo, že nebyl dostatek příležitostí k získání výkonnostní výhody. V důsledku toho jsme otevřeli několik oblastí. Pat Symonds, Jason Somerville a Nikolas Tombazis se velmi podrobně podívali na to, co bychom tam mohli udělat, a ve výsledku to trochu otevřeli.

Takže ano, pokud to přineslo trochu vizuální variace, je to povzbudivé. Pokud to však ohrozí cíle, vyladíme věci tak, aby nebyly ohroženy. “

Sber AutoTech představuje vozítko, které je čistě konstruované pro autonomní řízení