Mercedes zbrojí, v Anglii přijde další velké vylepšení

Tým německé automobilky nasadil v Monaku vylepšení. Nejednalo se ale o jediné a velké novinky, které letos Mercedes představil. Šéf týmu Toto Wolff potvrdil, že už v Silverstonu přijdou další velké aktualizace a před letní přestávkou přijde ještě další jeden balík.

Štítky: Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 22. 06 2023 — Vašek Štěpánek

Na konci května představil Mercedes nový balík úprav. Do ulic Monte Carla přijely černé šípy s upraveným konceptem vozu, který přinesl bočnice, upravené přední i zadní zavěšení a také novou podlahu. V Monaku se ale novinky tolik neprojevily.

O týden později ve Španělsku získal Mercedes první dvojité podium v letošní sezoně a zatím v posledním závodě v Kanadě přišly další stupně vítězů. Vedení týmu nabírá na sebevědomí a přislíbilo, že do Anglie přiveze Mercedes další velký balík.

Šéf stáje Toto Wolff očekává výraznější zlepšení výkonu. Je to především z toho důvodu, že balík představený v Monaku nebyl připravován pro lepší výkon – ten měl jen vyřešit několik problémů, kterými monopost W14 trpěl.

Aktualizace, které přijdou v Silverstonu, by už ale měly být designovány tak, aby vůz opravdu zrychlil. „Do Silverstonu chystáme další, a ještě větší balík vylepšení a do letní přestávky pak přiveze ještě jeden velký upgrade,“ prozradil Toto Wolff.

Na ostravské představení KOLO na KOLO OKOLO Česka jako host přijede Michal Kavalčík. Vstupenky zde

Mercedes by tak v následujících čtyřech závodech měl představit ještě dvě velká zlepšení – datum prvních aktualizací známe [Silverstone]. Kdy přijdou další novinky ještě nevíme, ale podle slov vedení Mercedesu to bude nejdéle v Belgii na konci července.

Toto Wolff si od nových upgradů hodně slibuje. „Od té doby, co jsme přivezly nové díly do Monaka, se naše chápání vozu výrazně zlepšilo. Odstranili jsme největší problémy, které naše auto mělo, což byl primární cíl a jsme nad míru spokojeni.

Balík v Monaku nikdy neměl zlepšit naši výkonnost, to se ale nedá říct o tom, co chystáme do Anglie. Na Silverstone přivezeme ještě větší balík, který by nám měl pomoci nastavit a také vyladit detaily, které už souvisí s výkonem auta.

Jak už jsem řekl, nyní naše auto mnohem lépe chápeme. Trvalo nám to déle, než jsme chtěli, ale konečně tam jsme a nyní se můžeme soustředit na výkon. Jdeme správným směrem a věřím, že se zase trochu posuneme směrem ke špici,“ dodal optimisticky Wolff.