Hamilton v boji o titul doporučuje soustředit se na rok 2024

Sedminásobný šampion si myslí, že Mercedes by měl část svých zdrojů přesunout do vývoje pro příští rok, aby mu Red Bull zase neuskočil moc daleko.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 22. 06 2023 — Petr Horák

V Kanadě předvedl Lewis Hamilton dobrý závod, po skvělém startu dokonce dočasně přeskočil Fernanda Alonsa. I když nakonec skončil třetí, rychlost monopostu W14 nebyla vůbec špatná. Ovšem opět vyhrál Max Verstappen a přivezl Red Bullu jejich sté vítězství.

Největšího rozdílu si Brit všiml na výjezdu z pomalých zatáček, kde dělá podle něj velký rozdíl silná zadní náprava vozu RB19 a kde na Verstappena výrazně ztrácel.

I tak má ale Hamilton pocit, že po vylepšeních v Monaku se Mercedes posunul. “Byl to dobrý víkend. I přes složité podmínky se nám podařilo dostat auto do lepšího pracovního okna a jelo se mi skvěle,” pochvaloval si vůz.

Líbil se mu také v popředí sváděný souboj s Fernandem Alonsem: “Startovat ve druhé řadě a celý závod bojovat s Astonem bylo super. Dva závody v řadě na pódiu jsou úžasné. Bude to souboj ve vývoji po zbytek sezony, ale rozhodně se posouváme blíž čelu.”

Na ostravské představení KOLO na KOLO OKOLO Česka jako host přijede Michal Kavalčík. Vstupenky zde

Zároveň ale Brit varuje před přílišným vývojem letošního vozu. “Myslím, že Maxův tým už pracuje na příštím autě, takže bychom letošní sezonu měli pomalu vypouštět a soustředit se na rok 2024,” upozornil stáj z Brackley.

Red Bull už údajně část zdrojů opravdu přeložil na příští sezonu. Hamilton si ale stále myslí, že červení býci dokážou vyhrát všechny zbývající závody. “Pokud Aston a my nevymyslíme s našimi auty nějaký zázrak a jejich auto dojede, tak Red Bull všechno vyhraje. Ale není to pro mě až tak frustrující. Pod současnými pravidly zkrátka nemůžeme s jejich úžasnou výkonností nic moc dělat,” zhodnotil Lewis situaci.

“Doufám, že někdy to bude více vyrovnané a budeme moci mít zase skvělé závody jako v roce 2021. Být s Fernandem a Maxem v těsném souboji by bylo fantastické,” vyjádřil sedminásobný mistr světa přání do budoucna.