Mercedes vysvětlil Hamiltonovy potíže z kvalifikace

Stříbrné šípy přiznaly, co stálo za bídným výkonem Lewise Hamiltona v kvalifikaci na Grand Prix Saúdské Arábie. V ní Brit vypadl už v první části, když si připsal až patnáctý nejrychlejší čas, zatímco kolega George Russel bez potíží postoupil až do Q3.

Štítky: Andrew Shovlin Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 31. 03 2022 — Lukáš Štěrovský

Už o víkendu Mercedes přiznal, že se snažil experimentovat s nastavením a vydal se špatnou cestou, teď však informaci upřesnil. „Potíže vznikly z několika důvodů,“ sdělil šéfinženýr Andrew Shovlin s tím, že zejména zadní část Hamiltonova vozu trpěla nedostatkem přilnavosti.

„V zásadě autu ještě nerozumíme tak dobře jako tomu loňskému. Máme za sebou teprve dva závody a s Lewisem stále zkoumáme směr nastavení, jaký by přinesl výkon. V pátek jsme něco našli, před kvalifikací jsme to zkusili posunout ještě trochu dál, ale nakonec to bylo příliš.

Džidda je navíc okruh, kde musíte autu věřit; je velmi rychlý a zdi jsou blízko,“ naráží Shovlin na to, že maximální výkon nemohl podat ani jezdec jako takový. „Nicméně to pro nás je užitečné. Víme, že náš problém tkví v tom, že naše auto není dostatečně rychlé. Musíme to co nejrychleji napravit,“ dodává.