Společně s jezdci se v Miami budou ‘předvádět’ i šéfové týmů

Je tradicí, že se před závodem jezdci svezou po okruhu na vyhlídkovém voze, ze kterého se mohou pozdravit s fanoušky a podávat rozhovory s médii. Této akce se nyní dočkáme také s šéfy jednotlivých týmů, a to před vůbec první Velkou cenou Miami.

Štítky: GP Miami Zveřejněno 31. 03 2022 — Vašek Štěpánek

Projížďka okruhem ze strany pilotů F1 je dnes už považována za tradici. Mimo jiné se jedná také o pěkný zážitek pro fanoušky, kteří mohou vidět své hrdiny z blízka. Nyní se podobné projížďky dočkáme také u šéfů týmu.

Program vůbec první Velké ceny v exotickém Miami uvádí, že jen pár minut po skončení této akce ze strany pilotů, bude následovat jízda šéfů týmů. Zúčastní se ji také velcí hráči loňského mistrovství světa Toto Wolff a Christian Horner.

Rozhodnutí je záměrné – formule 1 aktuálně zažívá velký rozmach ve Spojených státech, je to také díky seriálu Drive to Survive, který je dostupný na Netflixu. Podívaná nabízí také profily a rozhovory s šéfy týmů, například Günther Steiner se díky seriálu stal ‚hvězdou‘.

Rostoucí zájem o sport potvrzuje také CNBC. Podle přístupných dat sledovalo první závod letošní sezony v Bahrajnu přes milion Američanů. To je nejvyšší číslo diváků od roku 1995, kdy se závody F1 vysílaly přes ‚kabelovku‘.

Velká cena Miami bude pátým závodem letošního mistrovství světa. Pojede se v prostředí velmi známého Hard Rock stadionu. Program je v plánu od 6. do 8. května 2022, u nás se bude závodit v nočních hodinách.