Mercedes varuje před střídáním euforie a depresí

Tým německé automobilky v Austrálii podal dobrý výkon. Russell si v kvalifikaci vybojoval druhé místo a kolega Hamilton skončil třetí. I přes silný výsledek musí být Mercedes ve střehu a šéf týmu Toto Wolff nabádá k opatrnosti.

Štítky: Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 1. 04 2023 — Vašek Štěpánek

Mercedesu to v ulicích Melbourne zatím jede. George Russell a Lewis Hamilton v Austrálii zaznamenali nejlepší kvalifikační výsledek týmu v dosavadní sezoně. Vzhledem k tomu, že Mercedes bývá v závodech silnější, existuje také velké očekávání.

Šéf týmu Toto Wolff ale právě před takovým očekáváním varuje. Mercedes se teď podle rakouského manažera nesmí rozptylovat a nechat se unést zdánlivě dobrým výsledkem. Vůz W14 má pořád hodně problémů.

„Musíme být opatrní a nemůžeme se nechat unést dobrou kvalifikací. Už nemůže oscilovat mezi euforií a depresí. Musíme jen bojovat tak dobře, jak jen můžeme, a to přesně děláme a snažíme se naše auto posouvat pořád dál.

Dnešek nám ukázal, že máme v našem voze hodně potenciálu, který musíme odemknout. Je jedno, jestli onen potenciál odemkneme s úzkým autem nebo širokým – to je pro nás naprosto irelevantní, musíme se jen dostat dopředu,“ konstatuje Wolff.

Rodák z Vídně také vysvětlil, proč je kvalifikační výsledek pro Mercedes velmi tenkým ledem. „To jsou přesně ty situace, které vám jako člověku zamotají hlavu. Máme samozřejmě velkou radost a je to pro nás skvělý výsledek.

Po takové kvalifikaci si ale řekneme: ‚Vše, co jsme si mysleli bylo špatně a zůstaneme u tohoto konceptu auta!‘ Jenže potom přijde další víkend, kde se nám už tolik nedaří a ve finále je ta změna nutná a člověk se v tomhle kolo pořád točí, což není dobře.

Naštěstí už víme přesně, kde jsme udělali chybu, víme, jaké problémy naše auto má a víme, jak je řešit. Musíme se jich jen postupně víkend po víkendu zbavovat,“ dodal Toto Wolff, který zítra očekává velký boj s Alonsem o stupně vítězů.