Mercedes tápe nad výkonem Ferrari, Bottas zuří, že ho Hamilton v závěru předjel

Šéf Mercedesu Toto Wolff netajil překvapení z výkonu Ferrari, nicméně neztrácí naději na nedělní závod. Lewis Hamilton, který se těší na souboj s Leclercem na startu závodu, vybojoval druhé místo na úkor kolegy Valtteriho Bottase, kterého před závěrečnými pokusy předjel, Fin skončil pátý.

Štítky: GP Singapuru kvalifikace Lewis Hamilton Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 21. 09 2019 — Martina Nová

Předpoklady před startem závodního víkendu i během pátečních tréninku pasovaly do role favorita jezdce Mercedesu a Red Bullu. Jenže Ferrari, jakožto správný černý kůň, všechny překvapilo, když uzurpovalo první a třetí místo na startu. Šéf německé stáje Toto Wolff neskrýval překvapení nad výsledkem kvalifikace. „Je to okruh, o kterém jsme si mysleli, že budeme bojovat o pole position s Red Bullem.

Ale je to zvláštní trať, je to jiné a ve Ferrari odvedli dobrou práci, zítra musíme společně zabrat,“ chválil výkon soupeře. „Jejich auto je rychlé, na rovinkách získávají několik desetin, ale i v zatáčkách jsou velmi dobří. Všude jsou rychlejší,“ vysvětloval triumf Scuderie.

Lewis Hamilton se v Singapuru představil s novým účesem, Valtteri Bottas zase v triku s natisknutou vlastní hláškou. A do toho Alfa začíná prodávat čapky s Kimiho legendárním výrokem. To jsou věci… 😁

Zveřejnil(a) GPF1cz dne Čtvrtek 19. září 2019

V dosavadních jedenácti závodech na okruhu Marina Bay osmkrát vyhrál jezdec startující z prvního místa, naposledy to však byl Lewis Hamilton v roce 2017, kdo se, také díky nehodě Vettela s Räikkönenem po startu, probojoval na nejvyšší stupínek. „Statistiky jsou proti nám, ale závod ještě nezačal. Pokud bude Lewis schopný dobře odstartovat a Valtteri se také posune dopředu, bude to pro nás dobré,“ vyhlíží šance Mercedesu Toto Wolff.

Také Lewis Hamilton si lámal hlavu nad sílou Sciderie. „Netuším, kde Ferrari vzalo takový výkon, protože dle předpokladů to není trať, která by jim seděla, ale odvedli skvělou práci. Charles předvedl vynikající kola. Potřeboval jsem opravdu něco speciálního, abych ho překonal, dal jsem do toho všechno, co šlo. Bylo to opravdu těsné a jsem rád, že můžu stát v první řadě vedle něj. Zítra můžeme jet agresivně,“ těší se na souboj britský závodník.

Kdo má ale trochu hořkost v ústech, je jeho finský kolega. Valtteri Bottas byl nespokojen s Hamiltonovou jízdou na konci kvalifikace, když ho Brit předjel těsně před zahájením závěrečných kol. Bottase předjel právě ve chvíli, kdy si Fin dělal dostatečný prostor před sebou, aby měl za vozem Alexe Albona čistý vzduch. Po dojezdu do cíle se v rádiu dotazoval, co se dělo. „Co to Lewis dělal? Právě jsem si dělal prostor před vozem přede mnou!“  Hamiltona závěrečné kolo posunulo na druhou pozici, zatímco Bottas ztratil v závěru kvalifikace sedm desetin vteřiny a dojel na pátém místě.

Diskuse k článku

Napsat komentář