Kvůli chybám se Lando Norris po kvalifikaci na GP Singapuru označil za idiota

Kromě souboje Mercedesu, Ferrari a Red Bullu nabídla třetí část kvalifikace i konfrontaci McLarenu a Renaultu. Nejhůře z boje vyšel Lando Norris, který si v rozhovoru sypal popel na hlavu za zpackané pokusy v Q3.

Štítky: GP Singapuru kvalifikace Lando Norris Zveřejněno 21. 09 2019 — Martina Nová

Do třetí části kvalifikace na okruhu Marina Bay se probojovalo všech pět nejlepších celků šampionátu. Po souboji na čele se soutěžilo také o čtvrtou řadu mezi McLarenem a Renaultem, tedy mezi čtvrtým a pátým celkem průběžného pořadí poháru konstruktérů.

Nakonec se jezdci mezi sebou promíchali, nejlépe ze souboje vyšel na mclarenu Carlos Sainz následován dvěma vozy Renaultu. Daniel Ricciardo dojel osmý, Nico Hülkenberg devátý. Nejkratší sirku si tak pomyslně vytáhl Lando Norris, který dojel na desáté pozici. Mladíka z Velké Británie však mrzely dle jeho slov „hloupé“ chyby, kterých se dopustil. „Měl jsem dobrý pocit. V Q1 to šlo dobře, v Q2 také, tam jsem zajel opravdu pěkné kolo. Byl jsem šťastný, sebevědomý. Ve voze jsme opravdu nic nezměnili,“ popisuje kvalifikaci ze svého pohledu devatenáctiletý závodník.

„Šel jsem na své poslední kolo, ale nedokázal jsem pořádně zahřát pneumatiky, takže jsem s nimi nemohl dělat to, co jsem chtěl. Byl jsem příliš blízko za jiným vozem. Kvůli těmto faktorům jsem si tolik nevěřil jako ve druhé části a nešel až na hranu svých možností,“ vysvětluje Norris.

„Něco mi zkrátka v hlavě přepnulo. Takže to šlo velmi špatně a ztratil jsem čas to znovu zkusit. Jsem idiot. Ztratil jsem tak ještě víc, byly to naprosto hloupé chyby,“ nešetřil kritikou na svou osobu Lando Norris. Dosud se mladý jezdec vyvaroval během velkých cen zásadnějších chyb, tu během kvalifikace na GP Singapuru si ale nemůže odpustit. „Ve vlásence jsem zařadil na špatnou rychlost. Nepřeřadil tak, jak jsem potřeboval, takže jsem ztratil kontrolu nad zadní částí vozu a měl špatný výjezd. Snažil jsem se to napravit, ale zadní kola byla přehřátá, a pak už to bylo jen horší a horší,“ objasnil situaci Brit.

Diskuse k článku

Napsat komentář