Leclerc se viděl třikrát ve zdi, Vettela mrzí chyby v závěru kvalifikace

Sobota patřila jednoznačně jezdci Ferrari Charlesovi Leclercovi, který po vítězství ve třetím tréninku ovládl překvapivě i kvalifikaci. Dlouho to však vypadalo, že pole position vybojuje jeho týmový kolega Sebastian Vettel. Ten se nakonec po nepovedeném závěrečném pokusu musel spokojit se třetím místem na startu.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari GP Singapuru kvalifikace Sebastian Vettel Zveřejněno 21. 09 2019 — Martina Nová

Ferrari dorazilo do Singapuru připravené, že se bude muset smířit se ztrátou na Mercedes a Red Bull. Trať, která se nejevila pro Scuderii jako nejvhodnější, měla nahrávat do karet německé a rakouské stáji. Jenže sobotní trénink a zejména kvalifikace předvedly úplný opak. Ferrari se dostalo do rychlého tempa a Charles Leclerc překvapil ziskem pole position, která je pro něj již třetí v řadě a celkově pátá v probíhající sezoně.

„Bylo to docela šílené kolo. Když jsem jel první měřený čas, byl jsem příliš blízko za Lewisem a znehodnotil si druhý sektor. V posledním kole jsem byl tedy hodně pod tlakem,“ přibližuje průběh kvalifikace ze svého pohledu Leclerc. „Dal jsem do toho všechno. Udělal jsem docela dost chyb, několikrát jsem dokonce ztratil kontrolu nad vozem a už jsem se viděl ve zdi. Dvakrát nebo třikrát,“ přiznal Monačan.

„Ale bylo to úžasné a auto skvělé. Pátek byl pro mě velmi náročný, takže je naprosto úžasné, že jsem získal pole position. Jsem z toho velmi překvapený, věděli jsme, že se o něco zlešíme, ale nečekali jsme, že budeme takhle bojovat s Mercedesem a Red Bullem,“ prozradil Leclerc.

Italská stáj přivezla do Singapuru přepracovaný aerodinamický balíček a dle mladého Monačana tato vylepšení jednoznačně týmu pomohla. „Zdá se, že z hlediska výkonu auto funguje a z pohledu technických dat také. Myslím, že po Maďarsku jsme dokázali správně porozumět autu, známe rovnováhu potřebnou pro nejlepší výkon. Řekl bych, že to ukazujeme i na trati,“ nemůže si vynachválit aktuální formu Ferrari Charles Leclerc.

Po prvním místě sahal také kolega Sebastian Vettel, jenže druhé měřené kolo nedokončil, a tak jeho čas stačil jen na třetí pozici. „Poslední pokus měl být lepší, celkově bylo auto v pořádku a cítil jsem se dobře,“ mrzelo Němce po kvalifikaci. „V posledním pokusu jsem udělal chybu ve třetí a deváté zatáčce. Potom už jsem hodně ztrácel, snažil jsem se ztrátu ještě stáhnout, ale v zatáčce 18 jsem udělal další chybu a už nemělo cenu ani kolo dokončit,“ vysvětluje Vettel.

Dle Vettela bude během zítřejšího závodu zajímavé sledovat, jak se týmy vyrovnají s délkou závodu a jak budou pracovat s pneumatikami, jelikož Singapur je jedním z nejdelších závodů v kalendáři, kde je atakován dvouhodinnový limit. „Bude to zítra jiné než dnes. Celkově by to měl být dobrý závod, uvidíme, jakou roli budou mít pneumatiky a jestli stihneme odjet všechna kola,“ vyhlíží závod německý závodník.

Diskuse k článku

Napsat komentář