Mercedes si stěžuje, že je to jako jezdit s formulí 2. Ferrari reaguje: Do toho bych se nepouštěl

Frederic Vasseur vyjádřil své pochybnosti o nedávném tvrzení Tota Wolffa, že Red Bull RB19 je jako vůz formule 1 závodící se stroji F2.

Štítky: Frederic Vasseur Toto Wolff Zveřejněno 26. 07 2023 — GPF1.cz

Po Velké ceně Maďarska, v níž Max Verstappen vyhrál o 33 sekund a připsal si tak rekordní 12. vítězství Red Bullu v řadě, Wolff naznačil, že ostatní týmy jezdí ve srovnání s Red Bullem jako ve vozech F2. Christian Horner na to reagoval slovy, že úspěch Red Bullu nemá “jednu jedinou příčinu”, přičemž Vasseur na adresu Wolffových komentářů rovněž podotkl, že Mercedes se těšil podobné dominanci.

“Dejte mu auto F2 a uvidí!” řekl Vasseur médiím po skončení závodu. “Red Bull je vepředu, ale myslím, že pocit je asi stejný, jako když byl před pár lety vepředu Mercedes, takže bych se do tohodle nepouštěl. Upřímně si myslím, že nejdůležitější je soustředit se na sebe a snažit se vytěžit maximum z toho, co máme, abychom minimalizovali chyby, odvedli lepší práci a pak přijde to, co přijde.

Ale nejsem si jistý, jestli má smysl dělat takovéto úsudky. Všichni se zlepšují, ale realita s předpisy a omezením nákladů je taková, že se zlepšujeme mnohem méně než v minulosti. To znamená, že když vznikne mezera, je poměrně obtížné ji dohnat.

Když se podíváte na poslední čtyři nebo pět víkendů, jednou byl v kvalifikaci napřed McLaren, jednou Mercedes, ale všichni jsme za Red Bullem a minimálně v závodě mají stále obrovský náskok.”