Jaká džentlmenská dohoda v kvalifikaci? “Každý sám za sebe”

Žádná džetlmenská dohoda vlastně neplatí. Piloti v minulosti často poukazovali právě na ni, tedy že v příprave na kvalifikační kolo se v závarečných metrech vzájemně nepředjíždí. Ale po dalším nedodržení údajné džentlmenské dohody piloti konečně prozradili, že žádná není.

Štítky: Lando Norris Lewis Hamilton Pravidla Zveřejněno 27. 07 2023 — GPF1.cz

Lewis Hamilton po kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska na dotaz nejprve uvedl:

“Je to opravdu gentlemanská dohoda, ale snažíme se být ohleduplní, ale myslím, že v tu kritickou chvíli všichni panikaří a snaží se stihnout najet do svých kol a je to…!

Lando Norris upřesnil:

“Musel jsem si zajet kolo, bylo to tam jako o závod. Někdy musíš udělat to, co musíš, jako že jsem musel zajet kolo. Všichni tam nechávají tak velké mezery. Začal jsem kolo dvě vteřiny za Georgem a stačilo mi to tak na 8. místo nebo tak něco. A to bylo v mém druhém kole na stejných pneumatikách. Lidi se prostě snaží nechávat tak velké mezery.

V určitém okamžiku si to podělají a způsobí si problém. Prostě jsem toho využil a udělal jsem, co jsem musel, abych zajel kolo.”

Lewis Hamilton v tu chvíli řekl: “Každý sám za sebe.”

Norris: “Je to tak, je to tak.”

Hamilton: “Byl to boj. Bylo to strašně hustý. Byla to zábava.”

Max Verstappen doplnil:

“Normálně, když máte dost času, tak se většinu času všichni tak nějak sledují, ale v tu chvíli tam byli někteří, kteří ještě potřebovali zajet kolo. A pak víte, že když nepojedete, tak vás to vyfoukne, takže musíte jet, jinak budete ten, kdo to v poslední zatáčce schytá. A to vytváří takový trochu zmatek. Takže někdy se to stane. Myslím, že většinou vám to vyjde a někdy vás to kousne.”