Mercedes problémy z volných tréninků nevyřešil

Přestože po čtvrtečních trénincích šéf Mercedesu Toto Wolff tvrdil, že nevhodné nastavení tým do soboty bez potíží vyladí, realita je jiná. Valtteri Bottas se kvalifikoval jako třetí, Lewis Hamilton se dokonce ani nedostal do poslední části kvalifikace.

Štítky: GP Monaka Mercedes Zveřejněno 27. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

„Tenhle víkend je to pro nás trochu komplikované,“ přiznává Valtteri Bottas. „Dobře jsme začali v prvním tréninku, pak jsme se trochu zamotali v nastavení, takže jsme přišli o čas. Něco jsme dohnali ve třetím tréninku a v kvalifikaci bylo auto zatím nejlepší.

I tak to ale bylo na několika místech náročné a bylo obtížné poskládat celé kolo. Myslím, že Lewis ve druhé části navíc doplatil na provoz. Není to lehký víkend. Myslím, že Ferrari má navrch. Jejich vůz je lépe ovladatelný a dnes byli rychlejší. Závod je ale až zítra a stát se může vše,“ dodává s nadějí vítěz letošní Grand Prix Ruska.

Hamiltona zradilo nastavení vozu

Brit s číslem 44 zažil den hodný zapomnění. Ve druhý části se doslova pral se svým vozem a v posledním rychlém kole doplatil na žluté vlajky kvůli nehodě Stoffela Vandoorna. I tak ale Hamiltonovo tempo nebylo zrovna oslňující.

„Nedokázali jsme Lewisovi správně nastavit auto, proto měl tak katastrofální kvalifikaci,“ vysvětluje Niki Lauda. „Bottasovo auto bylo lepší, byl blízko druhému místu. S ním jsme spokojení, s Lewisovým vozem ne. Musíme to analyzovat a zjistit, proč nastavení na jednom voze fungovalo, a na druhém ne.“

A jak svoje kvalifikační počínání hodnotí sám Hamilton? „Myslím, že bych i tak (kdyby nedošlo na žluté vlajky, pozn. red.) nebyl rychlý. To kolo by mě dostalo jen do nejlepší desítky. V poslední části bych s mým tempem a problémy s vozem měl asi co dělat, abych skončil do pátého místa. Je ale skvělé vidět, že Valtteri byl schopen z auta dostat výkon. Ukazuje to, že na tom nejsme zle. Musíme jen zjistit, proč jsem nedokázal jet jako on.

Neznám přesné příčiny, ale ve voze jsem se cítil divně, to je prostě fakt. Evidentně jsme nevyřešili potíže z druhého tréninku. Proto jsem čtrnáctý. Měl jsem trochu smůlu se žlutými vlajkami, ale tak to je,“ hodnotí Lewis Hamilton. „Prakticky mám po víkendu, zítra jen budu jezdit dokola mimo elitní desítku. Pokusím se dostat, jak nejvýše to půjde, ale je těžké tu předjíždět. Umím si tak představit, že to bude hezká nedělní vyjížďka.“

Diskuse k článku

Napsat komentář