Red Bull trápí vysoká degradace pneumatik, navíc hloupě chyboval

Velká degradace a přehřívání pneumatik – to je společný jmenovatel kvalifikačních problémů Red Bullu, jehož jezdci se postaví na čtvrté a páté místo.

Štítky: GP Monaka Red Bull Zveřejněno 27. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

Lepším z dvojice pilotů byl tentokrát čtvrtý Max Verstappen. „Musíme být realističtí, tohle je to nejlepší, čeho jsme mohli dosáhnout. Jel jsem na limitu. S tím kolem jsem spokojený. Ve čtvrtek jsme udělali nějaké chyby v nastavení, ale během dneška jsme je opravili, a to byl velký krok vpřed.

Obvykle je tu předjíždění obtížné, takže se budu koncentrovat na dobrý start a strategii. Nejen předjíždění, ale vůbec pronásledování jiného vozu bude kvůli ztrátě přilnavosti těžké,“ tvrdí Nizozemec.

„Nejsme na tom zatím nejlépe, ale není to nejhorší. Nejde jen o přítlak, tady potřebujete hlavně mechanickou přilnavosti. Na tom taky musíme zapracovat. Ferrari vypadá, že dokáže zatočit velmi rychle, rychle změnit směr. To musíme zlepšit. Stejně tak jako přehřívání předních pneumatik,“ nabádá Verstappen.

Ricciardovo Déjà vu

O příčku hůře skončil Daniel Ricciardo, který si podobně jako po loňském závodě stěžuje na chybu týmu. Navíc ho rovněž trápily pneumatiky. „Ve třetí části kvalifikace jsme zkusili jen jedno kolo, protože v předchozích částech jsme dělali jako ostatní více rychlých kol, jenže tím trpěly pneumatiky. S takovou strategií jsme věděli, že na to budeme muset tlačit během výjezdu z boxů, abychom zahřáli gumy. Jenže jsem se dostal do provozu.

Vypadalo to, že na trati bude prostor. Nevím, proč tým nepočkal, aby mě dostal do čistého vzduchu – jedině, že by nebylo dost času, to ale podle mého nebyl tento případ. Vypadá to, že jsme udělali hloupou chybu,“ štve Ricciarda.

„Možná mi něco uniká, ale zdá se mi to jako jasná základní chyba. Upřímně, závod v Monaku je už v sobotu. Je to tu hlavně o kvalifikaci. Podle tréninků jsme měli na více než páté místo. Tohle je poslední místo, kde chcete takhle chybovat. Je to frustrující a nemám radost.“

Diskuse k článku

Napsat komentář