Mercedes připouští podstatně radikálnější změny svého auta

Na černo přebarvené Stříbrné šípy avizovaly, že brzy připraví upravený vůz. Ve skutečnosti ale půjde spíše o úplně nový model! A to nemusí být vše…

Štítky: Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 27. 03 2023 — Lukáš Štěrovský

Lodivod Toto Wolff totiž přiznal, že jeho tým přepracovává nejen bočnice, jejichž „nulový“ koncept se neosvědčil, ale i velkou část aerodynamiky.

„Změna podvozku v úvahu nepřipadá, protože by na to nebyly prostředky v rámci rozpočtového stropu,“ přiznal Wolff, že kdyby mohl, auto by Mercedes přepracoval od podlahy až po zrcátka.

„Nicméně změna aerodynamické stránky a bočnic je v rámci našich možností,“ upřesnil, na co se v Brackley chystají. Současně však dodal, že pokud se ani nový model, který má za cíl generovat větší přítlak, neosvědčí, provede Mercedes razantnější ještě úpravy.

Radikálnější rozhodnutí

„Naší hlavní snahou je získat více přítlaku. Jakmile v příštích několika měsících dojdeme k závěru, že jsme zvolili správnou cestu, budeme tímto směrem pokračovat.

Pokud však uvidíme, že to nestačí na to, abychom bojovali o přední příčky, pak bude možná třeba přijmout radikálnější rozhodnutí…,“ naznačuje Toto Wolff.

Hamilton: „Tak rychlé auto jsem ještě neviděl“