Hamilton: “Tak rychlé auto jsem ještě neviděl”

Lewis Hamilton, vítěz rekordních 103 velkých cen formule 1 a sedmi mistrovství světa, v neděli řekl, že nikdy neviděl tak rychlé auto jako je Red Bull Maxe Verstappena.

Štítky: George Russell Mercedes Red Bull Zveřejněno 21. 03 2023 — Jiří Košta

Jezdce Mercedesu předstihl dvojnásobný mistr světa, když Verstappen dojel z 15. místa na startovním roštu na druhé místo ve Velké ceně Saúdské Arábie, kterou vyhrál Mexičan Sergio Pérez z Red Bullu.

„Rozhodně jsem nikdy neviděl tak rychlé auto,” řekl Hamilton novinářům po pátém místě v Džiddě.

„Když jsme byli rychlí, nebyli jsme tak rychlí. To je podle mě nejrychlejší auto, jaké jsem kdy viděl, zvláště ve srovnání se zbytkem. Nevím jak a proč, ale projel kolem mě velkou rychlostí. Ani jsem se neobtěžoval blokovat, protože tam byl obrovský rozdíl v rychlosti.”

Hamilton před závodem počítal s tím, že si Red Bull bude držet náskok jedné a půl sekundy na kolo.

Hamiltonův týmový kolega George Russell, který skončil čtvrtý, hodnotil tým vysoko.

„Musíte ocenit, co Red Bull udělal,” řekl Brit v neděli.

„Náskok, který mají na zbytek pole, je podle mě větší, než jsme viděli pravděpodobně od Mercedesu v roce 2014. Je to vážná, vážná mezera a myslím, že každý musí tvrději pracovat, aby pochopil, jak tuto mezeru zacelit.

Ale víme, že jsme přes zimu neudělali správná rozhodnutí, a myslím si, že můžeme získat část tohoto výkonu rychleji, než by to bylo normálně. Takže ještě není všechno ztraceno.”

Mercedes získal od roku 2014 osm konstruktérských titulů v řadě, než je Red Bull loni poprvé porazil.

Suzuki odhaluje koncept crossoveru