Nový šéf týmu: „Není to tak, že by ve Ferrari bylo všechno špatně“

Nový šéf legendární italské stáje analyzuje formu Ferrari po prvních dvou závodech. I přes těžký start roku zůstává Frederic Vasseur lehkým optimistou.

Štítky: Ferrari Frederic Vasseur Zveřejněno 26. 03 2023 — Lukáš Štěrovský

Ferrari v úvodu sezony potrápila jak spolehlivost, tak i nízká výkonnost. A tak se zdá, že i letos bude případná cesta rudých za titulem přinejmenším dost trnitá. „Musíme se hodně zlepšit,“ nabádá samotný Charles Leclerc.

S ním souhlasí i nový šéf Ferrari Frederic Vasseur. „V této situaci musíme přemýšlet o týmu a o tom, jak vše zlepšit. Ale myslím, že je nutné zůstat v klidu – není to tak, že by bylo všechno špatně,“ říká a nadhazuje pozitiva.

Nejsilnější motor, nejhorší na pneumatiky. To je Ferrari

„V Saúdské Arábii jsme oproti Bahrajnu dosáhli drobného zlepšení alespoň v tempu na jedno kolo a získali náskok na Aston Martin a Mercedes. Nikoliv Red Bullu,“ přiznává na rovinu. „Myslím, že v hlavní problém v závodě byl s tvrdou směsí. Když se podíváte na celý víkend, vypadala naše forma jinak…“

Vasseur a celé Ferrari se ale nehodlají vzdát. „Musíme pokračovat v tlaku. Není správní přemýšlet o ztrátě a o tom, jestli vůbec dokážeme soupeře dostihnout. Pokud takto začnete uvažovat, jste ztraceni. Je nutné soustředit se sami na sebe. Víme, v čem jsme slabí, a to musíme zlepšit.“

Drobná vylepšení

Pomoci Ferrari by mohl i balík technických novinek chystaných pro Grand Prix Austrálie. „Nějaké drobné aktualizace budou, ale upřímně řečeno si nemyslím, že by měly ovlivnit náš potenciál. Hlavním problémem, který během celého víkendu máme, je to, abychom z auta vytěžili vše za všech okolností. Na to se musíme zaměřit, než začneme přicházet s vylepšeními,“ dodává Fred Vasseur.