Mercedes nestojí o ‚laciné‘ stupně vítězů získané smůlou jiných

Mercedes momentálně prochází horším obdobím, kdy stáj z Brackley ztrácí na špičku a je de facto ‚jen‘ třetí silou. I přesto získala německá automobilka v prvních sedmi závodech hned tři podia. Je ale nutné zmínit, že k tomu byla potřeba smůla jezdců vpředu, a přesně s tímto faktem má problém i samotný šéf stříbrných šípů…

Štítky: Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 6. 06 2022 — Vašek Štěpánek

Mercedes aktuálně okupuje třetí příčku v poháru konstruktérů a se svými 134 body ztrácí už 101 bodů na vedoucí Red Bull. I přes horší výkonnost německé značky, získaly stříbrné šípy celkem tři umístění na stupních vítězů.

Hned v Bahrajnu se mohl radovat Lewis Hamilton, George Russell zase šampaňské ochutnal v Austrálii a ve Španělsku – pokaždé se jednalo o třetí místo. Je ale potřeba poukázat na to, že Mercedes se na bednu dostal jen v případech, kdy měly vedoucí jezdci problémy.

Tuto skutečnost si uvědomuje i šéf stáje Toto Wolff a s aktuální situací rozhodně není úplně spokojen. Rakušan by svůj tým rád viděl v přímém boji o nejlepší pozice pravidelně a je nutné udělat vše, aby tomu tak velmi brzy i bylo.

„Letos jsme získali pár podií, bohužel ale k tomu došlo jen, když se vpředu něco semlelo. Je to naprosto nepřijatelná situace a jako tým nestojíme a stupně vítězů, které získáme náhodou, v tuto chvíli ale máme nárok jen na páté a šesté místo.

Rozhodně to nejsou pozice, na kterých bychom chtěli být, ale taková je nyní realita. Získat místo na stupních vítězů je sice fajn, ale z dlouhodobého hlediska musíme udělat vše pro to, abychom se vrátili na přední příčky,“ svěřil se šéf Mercedesu.