Vztah Verstappena a Péreze nezmění ani bitva o titul

Může skutečně Sergio Pérez bojovat o letošní titul mistra světa a dokáže ohrozit pevnou pozici Maxe Verstappena v týmu? I když se to může zdát nepravděpodobné, minimálně loňský šampion s touto možností počítá a ujišťuje, že případný souboj o titul neohrozí Nizozemcův vřelý vztah s týmovým kolegou.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 7. 06 2022 — Vašek Štěpánek

Sergio Pérez nedávno vyhrál svůj první závod v letošní sezoně a v průběžném mistrovství světa je pouhých 15 bodů za týmovým kolegou Maxem Verstappenem, což je zanedbatelná ztráta, když vezmeme v potaz i různé neočekávané situace.

Mexičanovi se obecně letos daří – v Džiddě si jel téměř pro jisté vítězství nebýt nešťastného Safety caru, který Pérezovi šance pohřbil. V Austrálii to byly stupně vítězů, stejně tak v Imole a ve Španělsku. Dobrou formu Pérez potvrdil i v Monaku, kde vyhrál.

Zlepšující se formu mexického pilota vnímá i Red Bull. Šéf týmu Christian Horner dokonce uvedl, že je mu jedno, kdo z jeho jezdců získá titul. Otec Maxe Verstappena Jos ale volá po větší pozornosti svého syna.

Samotný Max si je vědom sílícího Péreze, ale zůstává klidný a trvá na tom, že i případný boj o titul s týmovým kolegou nezmění vztahy a atmosféru uvnitř stáje. „Proč by se podle vás mělo něco měnit? Spolupracujeme jako tým.

Oba se snažíme z auta dostat maximum a jsme schopni akceptovat, když se někomu daří více a někomu méně. Není pro mě problém přiznat, že někdo odvedl lepší práci. S Checem k sobě chováme velký respekt a ten lepší vyhraje.

Samozřejmě, každý víkend se snažíme být tím rychlejším a porazit sebe navzájem, v principu je ale formule 1 týmový sport a naším cílem je hájit zájmy týmu,“ uzavřel téma lídr průběžného pořadí Max Verstappen.

Volkswagen si oficiálně zaregistroval název pro další vůz – jedná se o ID.7 Tourer