Hamilton má spíš smůlu, vrátí se v plné síle

Šéf stříbrných šípů Toto Wolff nadále plně podporuje sedminásobného mistra světa Lewise Hamiltona. Lídr Mercedesu věří, že po řadě smolných a nešťastných momentů, kterým Brit musel zatím čelit, přijde šťastné období a dočkáme se i návratu silného Hamiltona.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 5. 06 2022 — Vašek Štěpánek

George Russell je ve své první sezoně s Mercedesem schopen držet krok se svým zkušenějším týmovým kolegou Hamiltonem. Ba co víc, nováček u stříbrných šípů je díky konzistentním výsledkům aktuálně čtvrtý v šampionátu a má na kontě 84 bodů.

Sedminásobný šampion má pro změnu po sedmi závodech bodů jen 50 a celkově je až šestý. Šéf týmu ale nevěří, že by se čas Lewise Hamiltona už neměl vrátit. I přes výsledky si jsou podle Wolffa oba jezdci velice vyrovnaní, rodák ze Stevenage měl jen více smůly.

„Myslím, že je potřeba brát v úvahu i věci, které se snadno přehlíží. V Monaku Lewis bojoval s Oconem a došlo ke kontaktu. Potom se zasekl za Alonsem a bylo po nadějích. Řekl bych ale, že Lewis měl mnohem lepší tempo.

Podle mého názoru mohl klidně bojovat s Georgem a Norrisem více vpředu, rychlost na to měl. Když se podíváte na tréninky, jednou je vpředu jeden, potom zase ten druhý. Takže není fér tvrdit, že by Lewis na George nestačil.

A to se vůbec nebavíme o předcházejících událostech, například Španělsko, kde byl během závodu tím vůbec nejrychlejším. Lewis má zatím více smůly, ale věřím, že se to brzy otočí a my zase uvidíme toho starého Lewise,“ doufá Toto Wolff.

Volkswagen si oficiálně zaregistroval název pro další vůz – jedná se o ID.7 Tourer

I přes těžší období, ve kterém se Mercedes aktuálně nachází, je rakouský manažer spokojen alespoň s prací svých jezdců. „Oba my dělají radost. S Georgem jsme trochu riskovali, nakonec se ale oba naši piloti dali dohromady a tvoří skvělé duo.

Jsou profesionální, chovají k sobě vzájemný respekt a jsou schopni spolupracovat. Udávají nám směr, kterým máme náš nedokonalý monopost vyvíjet, což je skvělé, protože my vážně musíme náš monopost vyvíjet,“ popsal Wolff.

Po nadějném víkendu ve Španělsku, kde přišlo evidentní zlepšení, přišla pro Mercedes velmi studená sprcha v podobě horšího tempa v Monaku. Tým měl údajně problémy se skákáním vozu, jiným než v předešlých závodech.

Šéf Mercedesu fanoušky ujišťuje, že podobné situace by už nastávat neměly a matné tempo týmu bylo dáno spíše charakteristikou okruhu. Stáj z Brackley plánuje přivést další velký balík vylepšení, který by měl dorazit při příležitosti Velké ceny Velké Británie.