Mercedes má jasno: Verstappen “takticky fauloval”

Šéf Mercedesu Toto Wolff nastínil možnost, že Max Verstappen úmyslně nezabránil kolizi s Lewisem Hamiltonem ve Velké ceně Itálie. Šéf černých šípů přirovnal situaci k fotbalu, kdy tým, který ztratí vedení, takticky přeruší hru.

Štítky: Lewis Hamilton Max Verstappen Toto Wolff Zveřejněno 12. 09 2021 — Vašek Štěpánek

Verstappen a Hamilton se dramaticky srazili v polovině závodu, kdy britský pilot vyjížděl z boxů po své plánované zastávce. Největší rivalové letošní sezony následně jeli bok po boku první šikanou a ani jeden nedal druhému prostor pro manévrování.

Výsledkem byla další kolize mezi těmito dvěma závodníky. První přišla v červenci při GP Velké Británie hned v úvodním kole, Hamilton ale tehdy závod vyhrál. Nešťastný střet mezi dvěma největšími kandidáty na titul dokonale přihrál McLarenu k prvnímu doublu od roku 2010.

„Sportovní komisaři rozhodnou, kdo je na vině. Viděli jsme to už v minulosti. Ve fotbale se tomu říká taktický faul. On (Verstappen) pravděpodobně věděl, že jakmile se před něj Lewis dostane, vítězství je ztraceno,“ vyjádřil se kriticky Wolff.

Podcast: Anatomie vítězství McLarenu a kontroverzní havárie na Monze

Šéf Mercedesu zároveň odmítá, že by jezdci v inkriminovaný moment byli za zatáčkou. Wolff věří, že měl Verstappen vyjet mimo trať a svou pozici přenechat. Podobně to udělal Hamilton hned v prvním kole v šikaně Roggia.

Wolff v budoucnu očekává další kolize, pokud sportovní komisaři tuto situaci nevyhodnotí správně a spravedlivě, stevardům ale věří. „Myslím, že bude správné, když vinu někomu uznají komisaři. Nechci tipovat, kdo to bude. Na rozdíl od mých jiných kolegů, já nerad sázím.

Pokud se ale situace jednoznačně neprošetří, dojde k ní znovu. V Silverstone jsme se pohybovali ve vysokých rychlostech, tentokrát jedno auto přistálo na druhým… co bude příště? Budou ve vysokých rychlostech dělat kotrmelce?“

Toyota se snaží zpomalit rozmach elektrických vozidel